• facebook
 • rss
 • Cześć i chwała dla Maryi

  mak, włod

  dodane 11.06.2017 13:58

  Pani Jasnogórska wciąż nawiedza ziemię łowicką. 10 czerwca dotarła do Łyszkowic, gdzie swą letnią rezydencję mieli arcybiskupi gnieźnieńscy, prymasi Polski, w czasach świetności Rzeczpospolitej.

  Wierni z parafii pw. św. Kazimierza Królewicza licznie stawili się na powitanie obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. W długiej procesji tuż za krzyżem panie z Rycerstwa Niepokalanej niosły duży różaniec. Za nimi podążały poczty sztandarowe jednostek OSP z terenu parafii, potem niesione były feretrony. W orszaku szły dzieci pierwszokomunijne. Wyróżniały się osoby w barwnych strojach łowickich.

  Miejsce spotkania z ikoną jasnogórską wyznaczono przy skrzyżowaniu ulic Kościelnej i Głowackiego. Uroczystości powitalnej przewodniczył bp Józef Zawitkowski. Razem z proboszczem łyszkowickim ks. Jerzym Modelewskim ucałowali ramy obrazu, gdy ten wyłonił się z samochodu-kaplicy. Ustrojoną drogą do kościoła ikonę nieśli kolejno ojcowie, matki, młodzież i strażacy.

  Obraz ustawiono na tronie przy głównym ołtarzu. - Maryjo, Królowo Polski! Witamy Cię sercem otwartym. Niech czas Twej obecności będzie dla nas odnowieniem wiary i trwałym pojednaniem z Bogiem i braćmi. Niech Bóg i Twoje święte imię doznaje szczególnej czci i chwały. Niech pod każdym dachem naszej parafii będzie modlitwa i zawierzenie Tobie, pojednanie i wzajemna dobroć. Niech Twa obecność Matko nasza nie będzie chwilowym poruszeniem serc, ale trwałym zadaniem chrześcijańskiego życia - mówił ks. Modelewski, witając Maryję. Po proboszczu słowa powitania wygłosili przedstawiciele rodziców, kół różańcowych, młodzieży i dzieci. Pod obrazem złożono kwiaty. Wartę przy ikonie zaciągnęli strażacy.

  Po Mszy św. rozpoczęło się czuwanie modlitewne. Po południu w niedzielę 11 czerwca obraz zostanie przewieziony do sąsiedniej parafii w Pszczonowie.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół