• facebook
 • rss
 • Plecaki pełne intencji

  Magdalena Gorożankin

  dodane 25.07.2017 11:34

  Do rozpoczęcia XXII Łowickiej Pieszej Pielgrzymki Młodzieżowej zostało 14 dni. Część pątników przygotowuje się już do wyjścia - robi zakupy, gromadzi niezbędne rzeczy. Grupa czerwona nie myśli jeszcze o pakowaniu bagażu. Odwiedza parafie, zachęcając do wspólnego wędrowania i jednocześnie gromadząc intencje osób, które nie mogą iść do Pani Jasnogórskiej.

  Od 15 lipca kilka osób z grupy czerwonej sumiennie zachęca do udziału w pielgrzymce, odwiedzając parafie w Międzyborowie, Jaktorowie, a w najbliższą niedzielę - w Żyrardowie. Grupa, oprócz czerwonych balonów, rozdaje także karteczki, które przeznaczone są na intencje tych osób, które nie mogą pójść na pielgrzymkę. Wiele z nich oddaje swoje prośby w ręce pielgrzymów.

  - Już w zeszłym roku zabieraliśmy intencje tych, którzy zostają. Wracając z poszczególnych parafii, miałem cały plecak próśb, które potem zabraliśmy na szlak. Przez 9 dni wędrówki odczytywaliśmy wszystkie błagania i modliliśmy się w tych intencjach. To taka wzajemna wymiana. My zabieramy prośby tych, którzy muszą zostać, a oni otaczają nas modlitwą na miejscu - mówi kl. Dawid Olszewski, który razem z młodzieżą zachęca do udziału w pielgrzymce.

  Podczas odwiedzin w parafii grupa dba o oprawę muzyczną Eucharystii, śpiewając pielgrzymkowe „hity” ukazujące klimat wędrówki. Swoje zaproszenie popierają też świadectwami osób, które na ŁPPM doświadczyły wielkich łask. Grupa poszukuje także osób, które chętnie podzieliłyby się swoim talentem wokalnym, instrumentalnym, wiedzą medyczną i tych, którzy z przyjemnością zaprowadziliby pątników przed tron Jasnogórskiej Pani - porządkowych kierujących ruchem.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół