• facebook
 • rss
 • Smoki zatańczyły z lwem

  Agnieszka Napiórkowska Agnieszka Napiórkowska

  dodane 07.08.2017 06:58

  W pierwszą niedzielę sierpnia wystartowała trzecia edycja "Kreatywnego Lata Rodzinnego", która promuje Głowno jako miejsce wielopokoleniowej, rodzinnej Re-Kreacji.

  Tegoroczny cykl jest „Kreatywną podróżą dookoła świata”, podczas której mieszkańcy i goście poznają m.in. słoneczne Włochy, starożytny Egipt oraz Chiny i Japonię. Poprzez edukację artystyczną, pokazy tematyczne, zabawę i warsztaty organizatorzy całym rodzinom przybliżą kulturę odwiedzanych krajów, ich historię, kulinaria i zwyczaje. Jak zwykle, nie zabraknie rodzinnych konkursów, warsztatów plastycznych, quizów i zabaw ruchowych.

  Podczas pierwszego pikniku, który odbył się 6 sierpnia, przybyli poznali egzotyczny Daleki Wschód – Chiny i Japonię. Na terenie rekreacyjnym nad zalewem Mrożyczka w sąsiedztwie plaży zbudowano i pomalowano chiński mur, przyozdobiono lampiony, policzono ziarenka ryżu. Na warsztatach kreatywnych trzy drużyny wykonały duże chińskie smoki, które zatańczyły z chińskim lwem. Uczestnicy poznawali też technikę origami. Nie zabrakło również ulubionych dziecięcych atrakcji: baniek mydlanych, malowania twarzy oraz balonowych niespodzianek. Specjalną atrakcję, którą były różnego rodzaju pokazy i warsztaty, przygotował Klub Karate Kyokushin NINTAI.

  Podczas kolejnych pikników rodzinnych z serii „Kreatywna podróż dookoła świata” zaplanowano wizytę u faraona i poznawanie starożytnego Egiptu (13 sierpnia). Dwa tygodnie później (20 sierpnia) wyprawa dotrze do Włoch słynących z pysznych potraw. Na tym nie koniec. Na ostatnią niedzielę wakacji zaplanowano taneczną podróż do Brazylii, na Kubę i do Argentyny.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół