• facebook
 • rss
 • U nas można wszystkiego skosztować

  Magdalena Gorożankin

  dodane 12.08.2017 11:44

  Pośród 9 kolorów grup znajduje się też biel. To łęczycka grupa pątników, której w tym roku przewodzi ks. Radosław Czarniak. W grupie pielgrzymuje niecałe 40 osób, ale modlitwy i radości jest w niej tyle, że mogliby obdarować nią 40 tys. ludzi.

  Wiek pątników jest zróżnicowany, choć trzeba przyznać, że pielgrzymuje w niej dużo młodzieży. Większość młodych osób związana była z przygotowaniami do Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016 i w tym roku pielgrzymują w dziękczynieniu za możliwość uczestniczenia w wielkim święcie młodych, a także dziękują za nawiedzenie diecezji i każdej parafii przez Matkę Bożą w kopii cudownego obrazu.

  – Kolor grupy, jak i cała grupa kojarzy mi się z bezpieczeństwem, pokorą i łaskawością w stosunku do drugiej osoby. Tutaj wszyscy wychodzą z chęcią pomocy. Są życzliwi i otwarci na drugiego człowieka. Urzekło mnie to w zeszłym roku, gdy szłam po raz pierwszy, w tym roku sama staram się tak postępować, bo to przynosi owoce – mówi Oliwia Augustyniak. – Pielgrzymka jest dla mnie radością. Oczywiście, wszystko zależy od intencji. Ja idę z dziękczynną intencją, więc to dla mnie przyjemność i jestem szczęśliwa, że mogę tutaj być. Pielgrzymka nie polega tylko na umartwianiu się; są momenty zadumy, refleksji, zastanawiania się nad sobą, ale w naszej grupie jest wiele radości, uwielbienia. U nas można wszystkiego skosztować – dodaje pątniczka.

  Modlitewny „nadzór” na pielgrzymami sprawują księża Radosław Czarniak – przewodnik białej, Łukasz Gawrzydek oraz diakon Adrian i s. Ewa. Biali głównie modlą się w intencji młodych osób, o dobre wybory życiowe dla przyjaciół, rodzeństwa, bliskich osób. Nie zapominają też o tych, którzy potrzebują modlitwy, a sami nie są w stanie prosić Boga o potrzebne łaski. Bez wątpienia łęczycka grupa jest rozśpiewana i rozkochana w Panu.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół