• facebook
 • rss
 • Ze świętymi, a nie z upiorami

  Agnieszka Napiórkowska Agnieszka Napiórkowska

  dodane 27.10.2017 00:34

  Wzorem lat ubiegłych, w wigilię Wszystkich Świętych odbędą się czuwania i radosne śpiewy przy relikwiach świętych i błogosławionych. Noc Świętych to alternatywa dla obchodów pogańskiego Halloween.

  Radosne wydarzenie będzie miało swoją odsłonę m.in. w Kutnie, Skierniewicach, Żyrardowie, Łęczycy, Łowiczu, Sochaczewie i Rawie Mazowieckiej.

  W Łęczycy czuwanie rozpocznie się o godz. 19 w kościele św. Andrzeja Apostoła. Szczególnymi patronkami będą św. Chiara "Luce" Badano i św. Joanna Beretta-Molla. W programie znajdą się: przywitanie relikwii świętych, pantomima, słowo o świętości, namaszczenie olejem św. Charbela, modlitwa i procesja z relikwiami do kościoła ojców bernardynów.

  Spotkanie ze świętymi odbędzie się także w Skierniewicach, w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa na Widoku. Poznawanie sylwetek świętych i modlitwa przy relikwiach rozpocznie się o godz. 19.

  Po raz trzeci czuwanie odbędzie się także w Łowiczu w parafii Chrystusa Dobrego Pasterza. Odbywać się ono będzie pod hasłem: "Miłość mi wszystko wyjaśniła". Głównym bohaterem spotkania będzie św. Jan Paweł II.

  W Żyrardowie na miejsce modlitwy przy relikwiach wybrano kościół Świętych Cyryla i Metodego. Do salezjańskiej wspólnoty przybędą z relikwiami wierni i duszpasterze ze wszystkich żyrardowskich parafii. Czuwanie rozpocznie się o 19.30.

  W Rawie, ze względu na trwający remont "dużego kościoła", spotkanie ze świętymi odbędzie się w kościele ojców pasjonistów. Liturgia rozpocznie się o godz. 19.

  W przeddzień uroczystości Wszystkich Świętych kutnowscy wierni spotkają się w kościele św. Jana Chrzciciela. Uwielbienie Boga za dar świętych rozpocznie się Mszą św. o godz. 18, po której zaplanowano świadectwa o świętych.

  Na Noc Świętych zaprasza także parafia św. Wawrzyńca w  Sochaczewie. Spotkanie rozpocznie się o godz. 19. Po uroczystym rozpoczęciu, liturgii słowa oraz adoracji Najświętszego Sakramentu odbędzie się korowód świętych ulicami miasta. Podczas przemarszu wierni odśpiewają Litanię do Wszystkich Świętych. Czuwanie zakończy wspólna agapa w Ostoi św. Dominika.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół