• facebook
 • rss
 • Z Maryją za rękę

  Aleksandra Głuszcz

  dodane 01.11.2017 08:30

  W kościele św. Jana Chrzciciela w Kutnie odbyła się Noc Świętych. W Mszy Św. uczestniczyli przedstawiciele kutnowskich parafii a także z parafii z Łaniąt. Księża przywieźli ze sobą relikwie świętych m.in. św. ojca Pio, św. Faustyny, św. Jana Pawła II i bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

  Proboszcz miejscowej parafii ks. Mirosław Romanowski podziękował zebranym za przybycie w wigilię uroczystości Wszystkich Świętych i za odwagę bycia świętymi. - Dziś wśród nas są relikwie świętych, a kto z kim przytyje takim się staje - powiedział w trakcie kazania. Bardzo obrazowo przedstawił działanie łaski Bożej, Jezusa w naszym życiu - przyniósł czarny kubek, który po nalaniu wrzątku zaczął zmieniać barwę na białą. - Tak się dzieje z naszym życiem z nami, jeśli tylko pozwolimy łasce bożej by nas wypełniła - podkreślił ks. Romanowski.

  Po nabożeństwie przez kościół przeszła procesja, w której młodzież uroczyście niosła zdjęcia świętych. Bohaterami procesji byli święci, którzy szczególnie umiłowali Matkę Bożą: św. Ludwik Maria de Montfort, św. Bernard, św. Jan Bosko, św. Matka Teresa z Kalkuty, św. Gabriel od Matki Bożej Bolesnej, św. Bernadeta, św. Maksymilian Kolbe, św. o. Pio, św. Jan Paweł II, św.św. Hiacynta i Franciszek Marto. Siostry Pasjonistki św. Pawła od Krzyża podczas uroczystej procesji czytały zdania wypowiedziane, napisane przez bohaterów procesji, świadczące o oddaniu Matce Bożej. Włóżcie rękę w dłoń Maryi i dajcie się Jej doprowadzić do Chrystusa - to wskazówka do świętości Matki Teresy z Kalkuty.

  Dziecięca grupa taneczna "Harfa Dawida" tańcem uwielbiła Boga. Następnie wszyscy zebrani adorowali Najświętszy Sakrament. Oprawę muzyczną uroczystości zapewniały: schola z parafii św. Jana Chrzciciela i schola "Młodych Serc" z parafii św. Wawrzyńca. Na zakończenie każdy z zebranych wylosował sobie cytat, wskazówkę świętego. Po uroczystościach w kościele uczestnicy Nocy Świętych zostali zaproszeni przez ks. proboszcza na herbatę i poczęstunek.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół