• facebook
 • rss
 • Archidiecezja łódzka czeka na nowego metropolitę

  Agnieszka Napiórkowska Agnieszka Napiórkowska

  dodane 04.11.2017 09:15

  Dziś ingres abp. Grzegorza Rysia. Obejmie metropolię łódzką w skład, której wchodzi diecezja łowicka.

  Ingres arcybiskupa, czyli uroczyste i oficjalne objęcie władzy, nastąpi podczas Mszy św. sprawowanej w bazylice archikatedralnej o godzinie 11.00. W uroczystości weźmie udział m.in. nuncjusz apostolski abp Salvatore Pennacchio.

  Do udziału w ingresie zaprosił wiernych sam abp Ryś w specjalnym nagraniu umieszczonym na stronie archidiecezji.

  "Zapraszam was wszystkich, byście byli przy mnie w tym dniu, kto może, to fizycznie w katedrze, kto nie może - to duchowo w modlitwie. Bardzo o nią proszę" - mówił w nagraniu.

  "Pan Bóg buduje swój Kościół z kamieni, które dobiera on sam, układa w miejscach, które dla tych kamieni przewidział. Dzieje się to w Łodzi od blisko stu lat, kiedy powstała tu diecezja, wcześniej była przekazywana wiara na tych terenach, ale w sposób strukturalny od blisko 100 lat dokonuje się ten proces. Pan w swoich wyrokach zrządził, że mam być jednym z kamieni w tej budowie" - powiedział abp Ryś.

  Na dzień ingresu z radością czekano nie tylko w Łodzi, ale także w diecezji łowickiej, która wchodzi w skład archidiecezji łódzkiej i z którą sąsiaduje.

  - Cieszymy się bardzo, że po czasie oczekiwania archidiecezja łódzka ma nowego pasterza. Witamy go bardzo serdecznie. Jesteśmy pełni nadziei, że jego doświadczenie i różne talenty będą służyły naszemu Kościołowi i będą dla niego wielkim darem. Jako Kościół łowicki będziemy także starali się pokazywać mu naszą historię, tę nieco inną niż w Krakowie, ale także piękną i bogatą. Witamy z radością i oczekujemy uroczystego ingresu - mówi bp Dziuba tuż po ogłoszonej nominacji.

  Z radością na ingres czekali także księża, siostry zakonne i świeccy. Wszyscy podkreślali, że z nowym pastorem wiążą nadziej, a znając jego posługę, głoszone konferencje i otwartość na ludzi liczą na powiew Ducha Świętego i dobre owoce posługi pasterskiej.

  - Wiadomość o nominacji ks. abp Grzegorza Rysia na metropolitę Łodzi napełniła mnie radością, wdzięcznością oraz nadzieją. W dniu ingresu życzę, aby według pragnienia księdza arcybiskupa wpatrywanie się w Jezusa owocowało nowym powiem Ducha w dziele ewangelizacji i towarzyszeniem młodym w odkrywaniu sensu życia i drogi powołania - mówi s. Anna Maria Pudełko, apostolinka.

  - Arcybiskupa Grzegorza Rysia odbieram jak duchowego tatę - wyznał Marcin Zieliński, lider wspólnoty uwielbienia „Głos Pana”.

  - Bardzo cenię go z to, że nie boi się konfrontacji na polu ewangelizacji. Zawsze odpowiada na trudne pytana. Za każdym razem, kiedy miałem okazję się z nim spotkać i porozmawiać był pełen ciepła i troski, a w czasach trudności mogłem liczyć na jego wsparcie i dobre słowo. Wiele razy wstawiał się za mną u innych. Cieszę się bardzo, że teraz będzie bliżej Skierniewic - dodał Marcin Zieliński.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  • kraken
   04.11.2017 10:30
   W artykule roi się od literówek. Nie pierwszy raz widzę tu artykuł, którego chyba autor nie przeczytał uważnie po napisaniu lub skopiowaniu czegoś skądś, ale tutaj to jest jakiś dramat.
  • owieczka_
   04.11.2017 10:33
   Czy będzie jakaś transmisja telewizyjna?
  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół