• facebook
 • rss
 • Paciorki z dobrymi uczynkami

  ps, mk

  dodane 06.11.2017 12:36

  W kościele parafii pw. Matki Bożej Bolesnej w Nieborowie rozstrzygnięto konkurs na najładniejszy różaniec. Pomysłowość wykonawców przeszła oczekiwania organizatorów.

  W nieborowskiej parafii taki konkurs odbył się po raz pierwszy. Inspiracją do jego zorganizowania były słowa Jana Pawła II: "Módlcie się, módlcie się wiele; każdego dnia odmawiajcie cząstkę Różańca". Organizatorem konkursu "Najładniejszy różaniec" byli proboszcz ks. Grzegorz Ziąbski i rada parafialna.

  Zainteresowanie było dość duże. Udział wzięło ok. 40 uczniów z Zespołu Placówek Oświatowych w Nieborowie. Prace zostały wystawione w kościele. Wierni podziwiali różańce wykonane m.in. z bibuły, śrubek (nakrętek), orzechów laskowych i włoskich, pomponów, popcornu, jarzębiny, wycięte z kartonu wraz z wypisanymi na paciorkach dobrymi uczynkami, makaronu.

  Ogłoszenie wyników odbyło się w niedzielę 5 listopada. W skład komisji konkursowej weszli ks. proboszcz Ziąbski, parafianka Agnieszka Michalak i katecheta Piotr Sumiński.

  W kategorii wiekowej 5-7 lat laureatami zostali i nagrody otrzymali:
  1. Rafał Witkowski, 2. Brajan Małecki, 3. Jaś Michalak, 4. Kacper Świątkowski.

  W kategorii wiekowej 8-9 lat laureatami zostali i nagrody otrzymali:
  1. Fabian Kubiszewski, 2. Mateusz Michalak, 3. Antek Świątkowski.

  Zwycięzca F. Kubiszewski wykonał swój różaniec z orzechów włoskich. Każda cząstka miała inny kolor, a jego długość sięgała dwóch metrów.

  W kategorii wiekowej 10-12 lat laureatami zostali i nagrody otrzymali:
  1. ex aequo - Natalia Małecka i Ola Białas, 2. Sylwia Lepieszka, 3. Hania Werle.

  Pozostałe dzieci za swój wysiłek otrzymały wyróżnienia oraz drobne upominki. Nikt nie odszedł z pustymi rękoma. Dodatkową nagrodą dla dzieci jest darmowa pielgrzymka do Lichenia, która odbędzie się 18 listopada.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół