• facebook
 • rss
 • Pierwsze rozstrzygnięcia

  mk

  dodane 08.11.2017 23:45

  Rozegrano pierwsze turnieje eliminacyjne XIV Grand Prix Diecezji Łowickiej Ministrantów i Lektorów w Piłce Nożnej Halowej o Puchar Biskupa Łowickiego. Po dwie najlepsze drużyny awansowały do finałów. Eliminacje rozgrywane są w 4 rejonach.

  Turniej w Cielądzu wyłonił finalistów z rejonu rawsko-skierniewickiego w dwóch kategoriach.

  W kategorii "lektor starszy" najlepszy był zespół parafii Wszystkich Świętych w Żelaznej. Do finału awansował też zespół z parafii św. Bartłomieja Apostoła w Żelechlinku. Równolegle w Cielądzu rozgrywano mecze eliminacyjne w kategorii "open". Tu też najlepsza była reprezentacja parafii w Żelaznej. Drugie miejsce zajęła drużyna parafii Przemienia Pańskiego w Lubani.

  W rejonie sochaczewsko-żyrardowskim odbył się turniej w Rybnie.

  W tamtejszej hali rywalizowali najmłodsi zawodnicy w kategorii "ministrant". Wygrał zespół parafii MB Pocieszenia w Sochaczewie. II miejsce zajęli ministranci z innej sochaczewskiej parafii – św. Wawrzyńca. Te dwa zespoły mogą już szykować formę na turniej finałowy.

  W rejonie łowicko-głowieńskim odbył się turniej w hali w Błędowie.

  Zawody rozegrano dwóch kategoriach. W kategorii "ministrant" zwyciężył zespół gospodarzy, czyli parafii św. Rocha w Boczkach. Awans do finału diecezjalnego zapewnił sobie także zespół parafii Chrystusa Dobrego Pasterza w Łowiczu. W kategorii "lektor młodszy" najlepsza okazała się drużyna parafii św. Macieja Apostoła i św. Małgorzaty w Bednarach. Razem z nimi do turnieju finałowego awansowała reprezentacja parafii św. Bartłomieja Apostoła w Domaniewicach, która zajęła II miejsce.

  Terminarz rozgrywek

  W rejonie sochaczewsko-żyrardowskim doszło do zmiany daty rozegrania turnieju w kategorii "lektor starszy". Ostatecznie odbędzie się on 25 listopada.

  Komunikat o zmianie terminu

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół