• facebook
 • rss
 • Razem jest lepiej

  Marcin Kowalik Marcin Kowalik

  dodane 17.11.2017 07:13

  W Szkole Podstawowej w Pukininie odbył się finał III Gminnego Konkursu Wiedzy Religijnej o Świętych "Święci Pastuszkowie z Fatimy".

  W konkursie wzięli udział uczniowie podstawówek z gminy Rawa Mazowiecka - w Starej Wojskiej, Kurzeszynie, Boguszycach i Pukininie. Głównym organizatorem była placówka w Pukininie. Patronat objęła rawska parafia ojców pasjonistów.

  Chodziło o przybliżenie dzieciom postaci świętych Hiacynty i Franciszka, ukazanie ich jako wzorów do naśladowania oraz zapoznanie z przesłaniem objawień fatimskich w związku ich 100. rocznicą.

  Młodsze dzieci z klas I-III wykonywały prace plastyczne w dowolnej formie. Starsi uczniowie z klas IV-VII musieli wykazać się wiedzą. W obu kategoriach najpierw odbył się etap szkolny. 5 najlepszych prac plastycznych z każdej szkoły oraz 3 najlepszych uczniów biorących udział w konkursie wiedzy zakwalifikowano do finału.

  Rozstrzygniecie odbyło się 16 listopada. W obu kategoriach o przyznaniu nagród decydowało jury - inny skład w kategorii plastycznej i inny w kategorii wiedzy o świętych pastuszkach; połączyła je osoba o. Jerzego Chrzanowskiego CP, pasjonisty z rawskiego klasztoru.

  Uczniowie, którzy zakwalifikowali się do finału konkursu wiedzy, pisali test składający się z pytań zamkniętych i otwartych. Okazało się, że odpowiedzi na tę drugą formę pytań miały decydujący wpływ na końcową kolejność. Zwyciężyła Aleksandra Pękacz, uczennica VII klasy w Szkole Podstawowej w Starej Wojskiej.

  Wyniki konkursu wiedzy

  W konkursie plastycznym I nagroda przypadła Aleksandrze Bachurzewskiej, uczennicy klasy II w Szkole Podstawowej w Kurzeszynie.

  Wyniki konkursu plastycznego

  W oczekiwaniu na wyniki finaliści obejrzeli film "Objawienia maryjne". Organizatorzy zapewnili też obiad. Ogłoszenie wyników poprzedził krótki program artystyczny. Nagrody i dyplomy wręczali o. Chrzanowski, dyrektor Szkoły w Pukininie Lilla Błaszczyk oraz Ewa Gabryszewska-Nogaj, katechetka z tej szkoły odpowiedzialna za konkurs.

  - Jesteśmy maleńką szkołą, ale myślę, że po rozbudowie przyszła edycja konkursu zgromadzi większa liczbę uczestników, bo będziemy mieli gdzie ich przyjąć. Jest ciasno, ale zawsze wszystkich serdecznie gościmy i cieszymy się, że razem coś robimy, bo razem zawsze idzie się lepiej - mówiła dyrektor Błaszczyk.

    Aleksandra Pękacz, zwyciężczyni konkursu wiedzy
  Marcin Kowalik /Foto Gość

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół