• facebook
 • rss
 • Dla obecnych i przyszłych pokoleń

  Marcin Kowalik Marcin Kowalik

  dodane 18.11.2017 10:15

  W Przedszkolu Niepublicznym Diecezji Łowickiej im. bł. Bolesławy Lament w Łowiczu odbył się patriotyczno-religijny wieczór pieśni i poezji "Póki Polska żyje w nas". Spotkanie dla rodziców zorganizowali pracownicy placówki.

  To pierwsza wieczornica patriotyczna w historii placówki. W piątek 17 listopada jedna z sal zajęć na potrzebę spotkania została specjalnie udekorowana. Zapalono białe i czerwone znicze. Ich kolor nawiązywał do narodowych barw Polski.

  - Możemy sobie pogratulować, że wybraliśmy tę chwilę piątkowego wieczoru po to, żeby Polska żyła w nas i potem w naszych dzieciach - mówiła dyrektor przedszkola s. Elwira Kruszewska MSF do uczestników wieczornicy.

  Wspólne śpiewanie ułatwiły śpiewniki, które rozdawano przy wejściu na salę. Na początek zaśpiewano "Boże, coś Polskę". Po chwili ten tekst recytował ks. Władysław Moczarski, proboszcz parafii Świętego Ducha w Łowiczu, przyjaciel placówki.

  W rolę prowadzącego wcielił się Dariusz Marczak, jeden z rodziców dzieci uczęszczających do przedszkola. Przypomniał najważniejsze wydarzenia z historii Polski od czasu utracenia niepodległości przez zabory do jej odzyskania 99 lat temu.

  Spotkanie uświetnił występ Joanny i Marcina Gałka-Walczykiewiczów, absolwentów Studium Wokalno-Aktorskiego przy Teatrze Muzycznym w Gdyni, którzy zaprezentowali utwory patriotyczne.

  Kolejne śpiewali już uczestniczy wieczornicy. Śpiewy przeplatane były recytacją wierszy przez pracowników przedszkola i rodziców. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół