• facebook
 • rss
 • Tysiąc róż dla Niepokalanej

  Agnieszka Napiórkowska Agnieszka Napiórkowska

  dodane 24.11.2017 21:14

  Święta s. Faustyna trzy razy w życiu odprawiła nowennę składającą się z 1000 "Zdrowaś, Maryjo" dziennie. W tym roku do pójścia w jej ślady zapraszają ojcowie franciszkanie z Niepokalanowa.

  Od 29 listopada do 7 grudnia w kaplicy św. o. Maksymiliana w Niepokalanowie od godz. 7 do 21 przed Najświętszym Sakramentem będzie odmawiany Różaniec. Modlitwa odbywać się będzie w 5 blokach modlitewnych po 2 godziny każdy, z godzinnymi przerwami na odpoczynek, posiłek, cichą modlitwę. W każdym bloku odmawiane będą 4 części Różańca. W ten sposób każdego dnia odmówionych zostanie 1000 „Zdrowaś, Maryjo”. O godz. 15 wierni i ojcowie odmówią także Koronkę do Bożego Miłosierdzia i będą uczestniczyć w Eucharystii.

  Na pomysł Wielkiego Zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi i zorganizowanie nowenny na wzór św. s. Faustyny wpadł w maju podczas wizyty w Ossowie, gdzie rozegrała się bitwa warszawska 1920 r., o. Mirosław Kopczewski. – W roku, w którym obchodzimy okrągłe rocznice objawień w Fatimie i Gietrzwałdzie w sercu zrodziło mi się pragnienie obdarowania Maryi tysiącem róż. Chciałbym, aby to był nasz dar serca dla Niepokalanej, taki duchowy kosz najpiękniejszych duchowych kwiatów. Intencją główną nowenny ma być prośba o triumf Niepokalanego Serca Maryi w Polsce i na świecie – wyjaśnia o. Mirosław.

  W projekt bezpośrednio zaangażowało się trzech ojców i dwóch braci, którzy na zmianę będą prowadzić modlitwę, czuwać nad porządkiem itp. Wsparciem dla ojców będzie kilka osób świeckich, które mają czuwać nad bufetem oraz pomagać w animacji modlitwy i śpiewu.

  Dziewięciodniowa nowenna będzie sprawowana w kaplicy św. Maksymiliana, która jest pierwszym budynkiem wybudowanym na polach teresińskich podarowanych franciszkanom przez księcia Jana Druckiego-Lubeckiego.

  Do udziału w nowennie zaproszeni są wszyscy wierni. Chętni mogą przyjechać na wszystkie dni, na kilka, a nawet na jeden dzień. By włączyć się w wielkie zawierzenie, można uczestniczyć także codziennie w jednym lub kilku blokach modlitewnych. – Nasze zaproszenie kierujemy do wiernych nie tylko z okolicy, ale także z najdalszych zakątków. W Domu Rekolekcyjnym w Niepokalanowie jest bowiem możliwość skorzystania z noclegów i posiłków. Z myślą o osobach, które fizycznie nie mogą uczestniczyć w tych dniach w nowennie, ojcowie proponują dołączenie się drogą internetową (transmisja wideo online). Więcej informacji na stronie www.niepokalanow.pl oraz pod numerami telefonów: (46) 864 21 61, 609 879 742.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  • mee...
   25.11.2017 13:58
   Chrystus mowi jak modlic sie mamy i Komu dziekowac za wszystko. I Przykazanie jest jasne jak Slowo, ktore jest u Boga. Niech Maryja nie bedzie wam wrogiem ze wzgledu na zwodziciela wielkiego, ktory sie Nia posluguje poprzez swoje slugi ktorzy zwiedli wielu. Powiedziano: czcij ojca i matke swoja...a przeciez za ojca i matke dziekujmy Bogu. Nie stawiamy rodzicom naszym figurek i nie modlimy sie do nich. "Kto jest moja matka i moimi bracmi" Mk 3,31-35
  • JAWA25
   25.11.2017 15:01
   http://teologia.jezuici.pl/piekielny-dramat-faustyny/
  • gut
   25.11.2017 15:56
   Tysiąc róż dla Niepokalanej... Nie - dlatego, że jest «Maryją...» ale dlatego, że - jest «Matką...» ;->
  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół