• facebook
 • rss
 • Hojność Boga ponad oczekwiania

  Marcin Kowalik Marcin Kowalik

  dodane 01.01.2018 00:39

  W bazylice katedralnej w Łowiczu ordynariusz łowicki bp Andrzej F. Dziuba przewodniczył Mszy św. i nabożeństwu kończącym 2017 rok.

  Wieczorną Eucharystię odprawianą 31 grudnia koncelebrowali sufragan łowicki bp Wojciech Osial, proboszcz parafii katedralnej ks. Robert Kwatek, ekonom diecezjalny ks. Adam Matysiak, kustosz skarbca bazyliki ks. Stanisław Majkut i ks. Andrzej Sylwanowicz, kapelan biskupa łowickiego.

  - Dziękujemy za hojność Boga, która przekracza nasze najśmielsze oczekiwania. Bóg nas zaskakiwał swoją dobrocią. Przyjmijmy dar mijającego roku. Przyjmijmy wszystko to, co pozostaje w naszej pamięci jako szlachetne i dobre. A jednocześnie nie wstydźmy się prosić o miłosierdzie w tym wszystkim, co nie było dobre - mówił bp Dziuba na początku Mszy św.

  Homilię wygłosił bp Osial. Nawiązał do obchodzonej tego dnia Niedzieli Świętej Rodziny. - W rodzinie powinno być miejsce dla Pana Boga. Gdy damy miejsce Panu Bogu w rodzinie, to tak jak u Abrahama będą się działy rzeczy wielkie. Bóg będzie błogosławił. Gdy zamkniemy się na Boga i będziemy tylko liczyć na nasze siły, wszystko ostatecznie będzie nas przerastać - mówił bp Osial.

  Msza św. zakończyła się nabożeństwem przed wystawionym na ołtarzu Najświętszym Sakramentem, podczas którego bp Dziuba, a za nim wszyscy zebrani w kościele, dziękowali Bogu za miniony rok, błagali o wybaczenie za popełnione w tym czasie zło i prosili o błogosławieństwo na następne 12 miesięcy. Uroczyście odśpiewano hymn "Te Deum".

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół