Nowy numer 46/2018 Archiwum

Dobra cena, słabe zbiory

Na terenie diecezji rozpoczęły się żniwa. Jak wynika ze wstępnych szacunków, w wielu miejscowościach z powodu kapryśnej pogody zbiory mogą być niższe niż w zeszłym roku nawet o 10 proc. – Miały na to wpływ zarówno majowe przymrozki, jak i gorące czerwcowe słońce, które wysuszyło część nasion.

Uprawom zaszkodziły także lipcowe ulewy połączone z gradobiciem – mówi Stanisław Kalarus, gospodarz 20-hektarowego gospodarstwa pod Łowiczem. – Jedynym pocieszeniem jest dla nas dobra cena, jaką za zboże można dostać w skupach – dodaje. Zdaniem specjalistów, wyższe o prawie 200 zł (na tonie) ceny utrzymają się do końca żniw. To, z czego cieszą się jedni, jest zmartwieniem dla drugich. Wysokie ceny żyta, pszenicy bez wątpienia przyczynią się do podwyżek cen wszystkich produktów spożywczych.•

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy