Nowy numer 45/2018 Archiwum

(Nie)znane sanktuaria

Na Jasnej Górze byli już maturzyści, wróciła 357. Łowicka Piesza Pielgrzymka, we wtorek Czarnej Madonnie pokłoniła się XVII Łowicka Piesza Pielgrzymka Młodzieżowa.

Pielgrzymować można nadal. Jeśli nie na nogach, to samochodem. Na terenie diecezji znajduje się kilka mniej znanych sanktuariów, które warto odwiedzić.

Nie tylko maryjnych. Na przykład w Nowym Mieście nad Pilicą znajduje się Sanktuarium bł. Honorata Koźmińskiego. A jadąc z Nowego Miasta w kierunku Skierniewic, warto odwiedzić Sanktuarium MB Miłosiernej w Białej Rawskiej. Na terenie diecezji są także Sanktuarium MB Jazłowieckiej w Szymanowie, Sanktuarium MB Częstochowskiej w Głogowcu, Sanktuarium Świętej Rodziny w Miedniewicach oraz Sanktuarium MB Pocieszycielki Strapionych i Matki Pięknej Miłości w Domaniewicach.•

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy