Nowy numer 45/2018 Archiwum

Doszli do Matki

Po dziewięciu dniach pielgrzymowania pątnicy z XVII Łowickiej Pieszej Pielgrzymki Młodzieżowej 14 sierpnia dotarli przed oblicze Czarnej Madonny

Podczas rekolekcji w drodze, które upłynęły pod hasłem : „Kościół naszym domem” pokonując ponad 220 km modlili się za swoje rodziny, parafie i diecezję. Wielu z nich prosiło także Matkę Boża o rozeznanie drogi życiowej, zdanie matury. Nie brakowało także intencji dziękczynnych.

Podobnie jak w latach ubiegłych pątnicy pielgrzymowali w 9 grupach: białej, biało-żółtej, pomarańczowej, czerwonej, fioletowej, zielonej, brązowej, błękitnej i cytrynowej. Przewodnikiem XVII ŁPPM był ks. Rafał Babicki.

Przez całą drogę na stronie internetowej pielgrzymki pojawiały się relacje z drogi wraz z intencjami na każdy dzień. Dostępne były także konferencje pielgrzymkowe. Warto wspomnieć, że w tym roku podczas drogi świętowano dwa jubileusze. 50 - lecie kapłaństwa bp. Józefa Zawitkowskiego i jubileusz 25 -lecia siostry Marii Ewy Pawlickiej od Jezusa Miłosiernego, urszulanki. W tym roku swoją obecnością łowickich pielgrzymów zaszczycił także abp Wacław Depo.

Przed obraz Matki Bożej wszyscy pątnicy przyszli w kolorowych koszulkach, z kwiatami, balonami i innego rodzaju gadżetami.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy