Nowy numer 3/2021 Archiwum

Doszli do Matki

Po dziewięciu dniach pielgrzymowania pątnicy z XVII Łowickiej Pieszej Pielgrzymki Młodzieżowej 14 sierpnia dotarli przed oblicze Czarnej Madonny.

Podczas rekolekcji w drodze, które upłynęły pod hasłem „Kościół naszym domem” pokonując ponad 220 km modlili się za swoje rodziny, parafie i diecezję. Wielu z nich prosiło także Matkę Boża o rozeznanie drogi życiowej, zdanie matury. Nie brakowało także intencji dziękczynnych.

Podobnie jak w latach ubiegłych pątnicy pielgrzymowali w 9 grupach: białej, biało-żółtej, pomarańczowej, czerwonej, fioletowej, zielonej, brązowej, błękitnej i cytrynowej. Przewodnikiem XVII ŁPPM był ks. Rafał Babicki.

Przez całą drogę na stronie internetowej pielgrzymki pojawiały się relacje z drogi wraz z intencjami na każdy dzień. Dostępne były także konferencje pielgrzymkowe. Warto wspomnieć, że w tym roku podczas drogi świętowano dwa jubileusze. 50-lecie kapłaństwa bp. Józefa Zawitkowskiego i jubileusz 25-lecia siostry Marii Ewy Pawlickiej od Jezusa Miłosiernego, urszulanki. W tym roku swoją obecnością łowickich pielgrzymów zaszczycił także abp Wacław Depo.

Przed obraz Matki Bożej wszyscy pątnicy przyszli w kolorowych koszulkach, z kwiatami, balonami, a przede wszystkim z radością w sercu.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama