Reklama

    Nowy numer 11/2023 Archiwum

Święto Kościoła Matki

Uroczystość Wniebowzięcia NMP w parafii katedralnej w Łowiczu to także dzień odpustu. W tym roku łowicka świątynia gościła bp. seniora diecezji warszawsko–praskiej Kazimierza Romaniuka.

Bp Romaniuk przewodniczył głównej Mszy odpustowej sprawowanej o 12.00. W homilii biskup – biblista nawiązał do znaczenia Pisma św. w życiu człowieka podkreślając, że - to list Boga do ludzi-.

Msza odpustowa była ważnym elementem lokalnych uroczyści związanych z 92. rocznicą Bitwy Warszawskiej.  Miejskie obchody rozpoczęły się przed pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego przy ul. Podrzecznej, przed którym przedstawiciele władz samorządowych, instytucji, stowarzyszeń i klubów złożyli kwiaty. Burmistrz Łowicza Krzysztof Kaliński przybliżył licznie zabranym mieszkaniom wydarzenia związane z Bitwą Warszawską. Po Mszy św. uroczystości przeniosły się na Stary Rynek, pod pomnik Synom Ziemi Łowickiej i pomnik Jana Pawła II, gdzie również złożono kwiaty i oddano hołd wszystkim walczącym o wolność Ojczyzny. W łowickich obchodach Dnia Wojska Polskiego wzięli także udział senator Przemysław Błaszczyk, poseł Cezary Olejniczak, wicewojewoda Paweł Bejda oraz starosta Krzysztof Figat.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy