Nowy numer 48/2020 Archiwum

Ambasador Łowicza

Miejsce odsłonięcia obelisku wybrano nieprzypadkowo. Na Bratkowicach - dawnym przedmieściu Łowicza, urodziła się i spędziła swoje dzieciństwo późniejsza błogosławiona.

Dom, w którym wychowywała się święta już nie istnieje. Według historyków położony był niedaleko kapliczki św. Rocha, która powstała 10 lat przed narodzinami Bolesławy Lament. Dokładnie w tym samym miejscu na terenie parafii Świętego Ducha w Łowiczu, rok od rozpoczęcia Roku Błogosławionej Bolesławy, odbyła się uroczystość odsłonięcia pamiątkowego kamienia ku jej czci. Zakończono w ten sposób obchody jubileuszu 150. urodzin i chrztu łowickiej błogosławionej. Na placu przed kapliczką św. Rocha polową Mszę św. celebrował bp Andrzej F. Dziuba. - Błogosławiona Bolesława wyrastająca tutaj, w tej małej ojczyźnie, kolorowej pasiakami łowickimi, stała się w momencie beatyfikacji obywatelką świata. Stała się ambasadorem tego miejsca w całym świecie - powiedział ordynariusz łowicki.

16 sierpnia w Mszy św. uczestniczyli proboszcz parafii Świętego Ducha ks. Władysław Moczarski, księża łowickich parafii, siostry ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny oraz mieszkańcy Łowicza. Nie zabrakło również przedstawicieli władz miejskich z burmistrzem Łowicza Krzysztofem Janem Kaliński i Przewodniczącym Rady Miejskiej Henrykiem Zasępą.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama