Nowy numer 45/2018 Archiwum

Ambasador Łowicza

Miejsce odsłonięcia obelisku wybrano nieprzypadkowo. Na Bratkowicach - dawnym przedmieściu Łowicza, urodziła się i spędziła swoje dzieciństwo późniejsza błogosławiona.

Dom, w którym wychowywała się święta już nie istnieje. Według historyków położony był niedaleko kapliczki św. Rocha, która powstała 10 lat przed narodzinami Bolesławy Lament. Dokładnie w tym samym miejscu na terenie parafii Świętego Ducha w Łowiczu, rok od rozpoczęcia Roku Błogosławionej Bolesławy, odbyła się uroczystość odsłonięcia pamiątkowego kamienia ku jej czci. Zakończono w ten sposób obchody jubileuszu 150. urodzin i chrztu łowickiej błogosławionej. Na placu przed kapliczką św. Rocha polową Mszę św. celebrował bp Andrzej F. Dziuba. - Błogosławiona Bolesława wyrastająca tutaj, w tej małej ojczyźnie, kolorowej pasiakami łowickimi, stała się w momencie beatyfikacji obywatelką świata. Stała się ambasadorem tego miejsca w całym świecie - powiedział ordynariusz łowicki.

16 sierpnia w Mszy św. uczestniczyli proboszcz parafii Świętego Ducha ks. Władysław Moczarski, księża łowickich parafii, siostry ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny oraz mieszkańcy Łowicza. Nie zabrakło również przedstawicieli władz miejskich z burmistrzem Łowicza Krzysztofem Janem Kaliński i Przewodniczącym Rady Miejskiej Henrykiem Zasępą.


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy