Nowy numer 45/2018 Archiwum

Lifting parku

Już niebawem - jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki - zdewastowany, zaniedbany park ma przyciągać wyeksponowanymi drzewami, pięknymi granitowymi alejkami, przyciętą trawą, czystą rzeką i bajkowymi mostami.

Mieszkańcy Skierniewic, a także przybywający do niego goście będą mogli spacerować po odnowionym parku. Z planowanej rewitalizacji cieszą się rodzice małych dzieci, osoby starsze i mieszkańcy, którzy marzą, by w Skierniewicach - podobnie, jak w Anglii czy Irlandii - było miejsce, gdzie można spokojnie poleżeć na zielonej trawie.

Projektem, jak i wykonaniem rewitalizacji zajmie się firma TB.INVEST z Gdańska. Inwestycja, która ma kosztować prawie 17 mln zł (z czego aż 85 proc. - tj. ponad 13 mln - stanowić będzie unijna dotacja), zgodnie z planem ma się zakończyć  w ostatnich dniach grudnia przyszłego roku. W ramach zadania przewidziano wycięcie części drzew, zaprojektowanie nowych i naprawę starych alejek,  zrewitalizowanie rzeki, na której mają powstać nowe mosty, a także wymianę oświetlenia. Zgodnie z  planem, park zostanie w całości ogrodzony, tak, by można go było zamykać na noc. Lepsze bezpieczeństwo ma zapewnić monitoring.

Pojawiające się doniesienia o planowanej inwestycji wśród mieszkańców wywołują wiele emocji. Na stronach internetowych pojawiają się komentarze zarówno tych, którym pomysł się podoba, jak i tych, którzy w projekcie widzą same błędy i niedociągnięcia. Jedno jest pewne - z liftingu najbardziej niezadowoleni będą  jego obecni bywalcy, którzy z butelką piwa czy wódki spędzali tam długie godziny.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy