Nowy numer 45/2018 Archiwum

Sprzątanie po burzy w Skierniewicach

Połamane drzewa, zerwane linie energetyczne i zniszczone budynki to efekt burzy, która w środę 22 sierpnia przeszła przez Skierniewice.

  Burza nad Skierniewicami
Agnieszka Napiórkowska/GN
Środowy wieczór dla strażaków z Państwowej Straży Pożarnej i okolicznych druhów Ochotniczej Straży Pożarnej nie należał do spokojnych. Po krótkiej nawałnicy, jak przeszła późnym popołudniem nad miastem, strażacy mieli pełne ręce roboty. Do samych zgłoszeń w Skierniewicach wjeżdżali 15 razy. Wezwania dotyczyły m.in. przewróconego na samochód drzewa na ulicy Sienkiewicza, zniszczonego przez drzewo dachu na ulicy Sierakowickiej i połamanych gałęzi wokół szpitala i ulicy Pomologicznej. Gwałtowna wichura nie oszczędziła wielu starych drzew w parku miejskim. Najbardziej dała się we znaki mieszkańcom ulic od Mszczonowskiej do Nowobielańskiej. Skutki nawałnicy odczuli też mieszkańcy Miedniewic, gdzie zniszczeniu uległ dach jednego z domów. W środowej akcji zwalczania skutków burzy brało udział 11 zastępów PSP i 3 drużyny OSP.   Agnieszka Napiórkowska/GN   Agnieszka Napiórkowska/GN   Agnieszka Napiórkowska/GN   Agnieszka Napiórkowska/GN

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy