Nowy numer 45/2018 Archiwum

Pożegnalny recital

W przepięknie odrestaurowanej świątyni brochowskiej zakończył się Letni Festiwal Chopinowski. W każdą niedzielę lipca i sierpnia w Brochowie można było wysłuchać recitali wybitnych polskich pianistów.

Bazylika św. Jana Chrzciciela w Brochowie to miejsce, gdzie 23 kwietnia 1810 roku ochrzczony został Fryderyk Chopin. To właśnie tu Towarzystwo im. Fryderyka Chopina zorganizowało letnie koncerty. W każdą niedzielę wakacji, po głównej Mszy św. z recitalami chopinowskimi występowali znakomici polscy pianiści.

Festiwal zakończył występ Krystyny Man Li-Szczepańskiej. Pianistka ma 28 lat, urodziła się w Pekinie i ma za sobą studia pianistyczne w warszawskim Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina. Mimo młodego wieku koncertuje w kraju i za granicą. Mieszka z mężem Janem Szczepańskim i córeczką Awaz Lila w Krakowie.

Festiwal odbył się dzięki pomocy ks. Jana Zielińskiego - proboszcza parafii i samorządu gminy Brochów.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy