Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Potwierdzona hojność

Krystyna i Jerzy Pietrzakowie do kościołów, w których zostawili ślady swojej hojności, dołączyli świątynię w Kamionie.

W niedzielę 26 sierpnia w parafii pw. św. Tomasza w Kamionie Skierniewickim podczas uroczystej Mszy św. odpustowej bp Andrzej F. Dziuba poświęcił nową nastawę ołtarza, którą podobnie jak stalle, obudowy ołtarza i ambony, a także zasłonę obrazu Pani Jasnogórskiej ufundowali Krystyna i Jerzy Pietrzakowie. Wykonana z drewna dębowego nastawa zdobiona pozłoconymi elementami, którą wykonali Ewa i Zbigniew Stawiccy odmieniła wnętrze świątyni.

Poza obrazem MB Częstochowskiej, który poddany został renowacji, w ołtarzu głównym znalazły się też duże figury św. Piotra i Pawła. - Patrząc na ołtarz, który nawiązuje do sali tronowej, chcieliśmy podkreślić, że Maryja jest Królową Polski - mówi ks. Piotr Sapiński, były proboszcz Kamiona. - Cieszę się, że państwo Pietrzakowie, po raz kolejny, tym razem w parafii św. Tomasza, zechcieli ufundować tak wiele rzeczy. Ich hojność, w połączeniu z pokorą, nie tylko potwierdzają ich dewizę życiową „Daję, bo mam. Mam, bo daję”, ale także są świadectwem wiary, która poruszyła miejscowych parafian. Projektując prezbiterium  istniejące elementy: ołtarz i ambonę obudowaliśmy tak, by tworzyły jedną całość. Mówiąc zaś o obrazie Matki Bożej mogę zdradzić, że na jego zasłonie, która powstała w pracowni Jana Dębskiego z Łodzi są umieszczeni patronowie fundatorów. Chcieliśmy by była ona podobna do tej z Częstochowy, na której również są dwie osoby – opowiada ks. Sapiński.

Na zakończenie odpustowej Eucharystii na ręce biskupa ordynariusza, państwa Pietrzaków, a także byłego i obecnego proboszcza kwiaty złożyli parafianie. Po odnowieniu ślubów Jasnogórskich i procesji wokół kościoła z Najświętszym Sakramentem w salce obok kościoła przygotowano poczęstunek.

Krystyna i Jerzy Pietrzakowie, fundatorzy   Krystyna i Jerzy Pietrzakowie, fundatorzy
Agnieszka Napiórkowska/GN

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy