Nowy numer 46/2018 Archiwum

Za rok 25. edycja

Irena Chribkova, organistka z bazyliki św. Jakuba w Pradze, swoim występem organistka zakończyła XXIV Międzynarodowy Festiwal Organowy "Johann Sebastian Bach".

W tym roku w łowickiej bazylice zaprezentowali się artyści muzycy z Belgii, Niemiec, Szwajcarii, Włoch, Hiszpanii, Czech i Polski. Ich koncerty odbywały się w każdą środę lipca i sierpnia. W programie znalazły się się zarówno utwory Bacha, jak i m.in. Feliksa Mendelssohna, Louisa Vierne'a czy Franciszka Liszta.

Międzynarodowy Festiwal Organowy "Johann Sebastian Bach" jest projektem realizowanym od 1989 roku przez Warszawskie Towarzystwo Muzyczne im. Stanisława Moniuszki i Łowicki Ośrodek Kultury przy współudziale bazyliki katedralnej w Łowiczu. Kierownikiem artystycznym festiwalu jest prof. Wiktor Łyjak. Honorowy patronat nad festiwalem objął biskup łowicki Andrzej F. Dziuba. Obecny na ostatnim tegorocznym koncercie burmistrz Łowicza Krzysztof Jan Kaliński już teraz zapewnił, że za rok odbędzie się 25. jubileuszowa edycja.

 

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy