Nowy numer 46/2018 Archiwum

Upragniony basen

W Rawie Mazowieckiej oddano do użytku Aquarium Centrum Fit Rawa. Nowoczesny obiekt z trzema nieckami basenowymi i dwiema zjeżdżalniami oraz sztucznym lodowiskiem budowano trzy lata. Koszt inwestycji to 29 mln zł brutto.

29 sierpnia na uroczystym otwarciu basenu w Rawie Mazowieckiej pojawili się m.in. Grzegorz Wojciechowski, senator RP, Witold Stępień, marszałek województwa łódzkiego, i bp Andrzej F. Dziuba, który poświęcił obiekt. Wszyscy zaproszeni goście mogli przyjrzeć się z bliska, jak wyglądają kryta pływalnia z saunami, grota solna czy sala do ćwiczeń z siłownią. Na koniec obejrzeli pokaz pływania synchronicznego, zaprezentowany przez grupę pływacką z Poznania, i mecz piłki wodnej. Uroczystości zakończono poczęstunkiem tortem z wizerunkiem nowo powstałej budowli.

Mieszkańcy będą mogli skorzystać z basenu już w ten weekend - 1 i 2 września. Dla korzystających z pływalni w te dni przygotowano 50 proc. rabatu na bilety. Teren przy Aquarium Centrum Fit Rawa będzie także w ten weekend miejscem innych wydarzeń. W sobotę 1 września odbędzie się 12. Rodzinny Rajd Rowerowy, o godz. 19 na scenie przy hali sportowej rozpocznie się IV Rawski Przegląd Hiphopowy, a w niedzielę 2 września odbędzie się AQUA Piknik. Na przystani nad zalewem Tatar odbędzie się pokaz ratownictwa wodnego i konkurencje dla całych rodzin. W godzinach popołudniowych na płycie lodowiska zagrają Qumple. AQUA Piknik zakończy wodna muza w wykonaniu DJ Robertusa i laserowy pokaz.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy