Nowy numer 47/2020 Archiwum

Odprawa katechetyczna

W Wyższym Seminarium Duchownym w Łowiczu 30 i 31 sierpnia miała miejsce odprawa katechetyczna z udziałem proboszczów, prefektów, sióstr zakonnych i świeckich odpowiedzialnych za katechizację w swoich parafiach.

Katecheci diecezji łowickiej pod koniec sierpnia tradycyjnie spotykają się na odprawie poświęconej zagadnieniom nowego roku szkolnego. Dwudniowemu spotkaniu przewodniczył bp Andrzej F. Dziuba. Obecny był również bp Józef Zawitkowski. Dyrektor Wydziału Nauki Katechetycznej ks. prał. Wiesław Wronka i referenci tego wydziału ks. dr Wojciech Osial , ks. Sławomir Sobierajski i ks. Tomasz Jackowski poruszyli najważniejsze sprawy dotyczące katechizacji w szkołach. Bp Andrzej F. Dziuba zwrócił uwagę na potrzebę ustawicznego kształcenia nauczycieli religii. Już we wrześniu katecheci diecezji łowickiej rozpoczną szkolenia, które odbywać się będą w sali multimedialnej w dawnej dziekanii, będącej obecnie rezydencją biskupa. Ordynariusz podkreślił także rolę katechetów w życiu młodych ludzi. - Dla nich jesteście często jedynymi świadkami wiary - powiedział.

Zebrani w auli seminaryjnej wzięli udział w pouczającym wykładzie jezuity ks. prof. dr. hab. Zbigniewa Marka, autora podręczników do nauki religii. Odprawa to także dobra okazja na przypomnienie osiągnięć z poprzedniego roku katechetycznego. Adrian Wieczorek z Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie zajął pierwsze miejsce w finale ogólnopolskim Olimpiady Teologii Katolickiej dla szkół ponadgimnazjalnych. Gratulacje dla salezjanina ks. Marka Wyszomierskiego - katechety z żyrardowskiego liceum.

15 września odbędzie się XIII Piesza Pielgrzymka Katechetów i Nauczycieli Diecezji Łowickiej. W tym roku będą pielgrzymować przed oblicze Matki Bożej Szkaplerznej w parafii Znalezienia Krzyża Świętego w Lipcach Reymontowskich. Z kościoła św. Wojciecha w Makowie wyruszą pod hasłem „Bądźcie mocni w wierze". Hasło pielgrzymki nawiązuje do ogłoszonego przez Benedykta XVI Roku Wiary, jaki rozpocznie się już w październiku.

Od lewej: ks. Wiesław Wronka, ks. Zbigniew Marek, bp Andrzej F. Dziuba, bp Józef Zawitkowski   Od lewej: ks. Wiesław Wronka, ks. Zbigniew Marek, bp Andrzej F. Dziuba, bp Józef Zawitkowski
Marcin Kowalik/GN

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama