Nowy numer 25/2018 Archiwum

Pierwszy dzwonek

Koniec laby. Pora zabrać się do nauki. 3 września we wszystkich szkołach zainaugurowany kolejny rok rok szkolny.

Po dwóch miesiącach przerwy na szkolnych korytarzach znów zrobiło się gwarno. 3 września w szkołach podstawowych, gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych rozpoczął się nowy rok szkolny. Podczas uroczystości inauguracyjnych dyrektorzy i nauczyciele życzyli uczniom wielu sukcesów w nauce. W Zespole Szkół im. ks. Stanisława Konarskiego w Skierniewicach tradycyjnie powitanie nowego roku szkolnego rozpoczęło się od uroczystej Mszy św. odprawionej w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa na Widoku. Eucharystii przewodniczył i słowo Boże wygłosił bp Andrzej F. Dziuba. Zwracając się do uczniów podkreślał jak ważne w życiu są normy i reguły życia. Dzięki nim człowiek jest mądrzejszy i roztropniejszy. Przestrzegane napomnienia sprawiają, że potrafi on powstrzymywać swoje nogi przed każdą złą ścieżką. Zachęcał też zebranych, by byli środowiskiem, które nie tylko nie rezygnuje z wysokich rankingów edukacyjnych, ale także i rankingów wiary. – Bądźcie świadkami dla miasta, dla diecezji – mówił biskup.

Po Eucharystii wszyscy uczniowie i nauczyciele przeszli do budynku szkolnego, w którym odbyły się spotkania z wychowawcami klas. W inauguracji roku szkolnego 2012 /2013 w Zespole Szkół im. ks. Stanisława Konarskiego w Skierniewicach uczestniczyła Dyrektor Kuratorium Oświaty w Łodzi Mirosława Nowacka.


  Eucharystii przewodniczył bp Andrzej F. Dziuba
Agnieszka Napiórkowska/GN
  W inauguracji uczestniczyła Dyrektor Kuratorium Oświaty w Łodzi Mirosława Nowacka
Agnieszka Napiórkowska/GN

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma