Nowy numer 3/2021 Archiwum

Łowicz pięknieje

Do późnych godzin wieczornych 4 września robotnicy układali nową nawierzchnię asfaltową na ul. Papieskiej w Łowiczu. Niebawem teren Bratkowic wzbogaci się również o dwie nowe ścieżki rowerowe.

W zeszłym roku władze Łowicza zawarły porozumienie z powiatem, w celu realizacji projektu w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych Etap II Bezpieczeństwo - Dostępność - Rozwój pod nazwą "Przebudowa ulicy Medycznej, Papieskiej, Tuszewskiej, Piaskowej oraz Jana Pawła II wzdłuż os Bratkowice i Drogi Krajowej nr 14 w Łowiczu".
 
W ramach tego projektu budowane są ścieżki rowerowe. Jedna z nich powstaje przy ul. Jana Pawła II, od ronda aż do kościoła Chrystusa Dobrego Pasterza. Druga ścieżka budowana jest przy osiedlu Bratkowice i jest przedłużeniem tej z ul. Jana Pawła II, bowiem prowadzi od skrzyżowania przy kościele, wzdłuż ul. Tuszewskiej do ul. Piaskowej i do skrzyżowania z drogą krajową nr 14. Przy cmentarzu Emaus powstaje również zatoka parkingowa. Zakończenie prac przy przebudowie dróg w tym rejonie miasta przewidziane jest na koniec września.
 
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama