Nowy numer 25/2018 Archiwum

Tysiącletnie kościoły

W kościele pw. św. Jakuba Apostoła w Głownie została otwarta wystawa fotograficzna „Dziedzictwo Dagome Iudex- Szlak Romański Ziemi Łódzkiej”.

Autor wystawy Grzegorz Bednarek - niezależny dziennikarz, fotograf, a także animator szlaków kulturowych, zachęca w ten sposób do poznania bliżej ponad tysiącletniej historii regionu centralnej Polski. Proboszcz parafii św. Jakuba w Głownie - ks. Stanisław Banach, już po raz drugi umożliwił G. Bednarkowi prezentacje swojej twórczości w głowieńskiej świątyni. Tym razem czarno-białe zdjęcia przedstawiają siedem romańskich zabytków Ziemi Łódzkiej, w tym archikolegiatę w Tumie pod Łęczycą i kościół św. Idziego w Inowłodzu należące do diecezji łowickiej. Wystawa jest częścią cyklu „Chrześcijańskie korzenie Zjednoczonej Europy” i wpisuje się w nurt regionalnych przygotowań do uroczystości jubileuszu 1050-lecia chrztu Polski. Wystawę można oglądać w godzinach otwarcia kościoła, po każdej Mszy św. oraz popołudniami w dni powszednie od godz. 16.30.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma