Nowy numer 24/2018 Archiwum

Syrena nad Bzurą

Nieczynny od prawie dwóch lat most w Kozłowie Szlacheckim powoli przywracany jest do życia. Już teraz specjalną kładką przez Bzurę mogą przeprawić się pieszo czy rowerem okoliczni mieszkańcy.

Wykonawcą mostu jest Warszawskie Przedsiębiorstwo Mostowe „Mosty” SA. Zgodnie z projektem, nowa przeprawa będzie dłuższa od starej o ponad 8 metrów i szersza o 3 metry. Budowniczowie wykorzystują elementy słynnego warszawskiego „Mostu Syreny”, dzięki temu inwestycja będzie tańsza niż budowa od podstaw. Planowany koszt budowy to 3 mln 968 tys. zł. To wspólna inwestycja sochaczewskiego powiatu i gminy Nowa Sucha. Projekt wsparło również Ministerstwo Transportu. Prace budowlane zakończą się na początku grudnia tego roku.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma