Nowy numer 25/2018 Archiwum

70. urodziny Mariana Chmielewskiego

Z wielką pompą urodziny znanego skierniewickiego dyrygenta przygotowali jego uczniowie. Były: tort, prezenty i minikoncert orkiestry w kawiarni.

W piątek 7 sierpnia 70. urodziny obchodził Marian Chmielewski, wieloletni dyrygent Symfonicznej Orkiestry Szkół Muzycznych. Przygotowane przyjęcie-niespodzianka, które zorganizowano w jednej z miejskich kawiarni, było równocześnie podziękowaniem za jego wieloletnią pracę, która była jego prawdziwą pasją. – Dzięki panu Marianowi odkryłam sens muzyki i pokochałam ją. Przez te wszystkie lata był on dla nas jak ojciec, któremu każdy z nas wiele zawdzięcza. Próby z nim były najlepiej spędzonym czasem – wyznała Sława Stronczyńska. Podobnego zdania była także Ignacy Wojciechowski, który w swoim nauczycielu widzi nie tylko doskonałego muzyka, ale także człowieka wielkiego formatu, oddanego dzieciom i młodzieży.

Jak przystało na urodziny – były: tort, kwiaty, życzenia i głośne „sto lat” zagrane przez orkiestrę.  

Wzruszony jubilat nie znajdował słów, by wyrazić to, co go spotkało. – Jestem bardzo wzruszony i zaskoczony. Dla wychowawcy radość dzieci i ich wdzięczność tak pięknie wyrażona są najważniejsze. Orkiestra, obozy, to rzeczy wyjątkowe. To wielkie, wielkie wszystko, co mogło się zdarzyć, zdarzyło się w tej chwili – mówił wzruszony dyrygent. Warto wspomnieć, że Marian Chmielewski poza pracą w szkołach muzycznych swój czas poświęcał także orkiestrom strażackim i koncertom przygotowywanym ku czci błogosławionego Jana Pawła II.

  Członkowie orkiestry zagrali "Sto lat"
  Wśród prezentów był "obraz wspomnień"
Agnieszka Napiórkowska/GN
  Życzeniom nie było końca
Agnieszka Napiórkowska/GN
  Dyrygentowi podziękowania i życzenia składali jego uczniowie
Agnieszka Napiórkowska/GN

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma