Nowy numer 24/2018 Archiwum

Na rowerach z prezydentem przejdź do galerii

Ponad 600 rowerzystów ubranych w odblaskowe kamizelki i żółte czapeczki z napisem "Skierniewice" wzięło udział w rajdzie prezydenckim. Wśród cyklistów nie brakowało kilkuletnich dzieci i doświadczonych rowerzystów.

W niedzielę 9 września w Skierniewicach odbyła się VIII edycja Prezydenckiego Rodzinnego Rajdu Rowerowego pod hasłem "Rodzinnie i bezpiecznie na rowerach po ziemi skierniewickiej". Trasa rajdu  którym w tym roku uczestniczyła rekordowa ilość osób biegła przez malownicze tereny ziemi skierniewickiej. Podczas kilkugodzinnej jazdy cykliści w Samicach obejrzeli obelisk z tablicą upamiętniającą miejsce postoju króla Władysława Jagiełły zmierzającego z rycerstwem na Grunwald. Zatrzymali się także przy osadzie młyńskiej w Kamionie, na moście  w Suliszewie, w Trzciannie, Strobowie, a także w posiadłości Stefana Celichowskiego, projektanta parków i prekursora ogrodnictwa w Polsce. Ostatnią miejscowością znajdującą się na trasie rajdu była Dębowa Góra. Podczas postoi rozegrane zostały konkurencje Rekreacyjno- sportowe, w których główną nagrodą był Puchar Prezydenta i rower. Wśród uczestników poza Prezydentem Leszkiem Trębskim była także poseł Dorota Rutkowska z mężem.

Organizatorzy rajdu liczącego około 50 km zapewnili uczestnikom kamizelki odblaskowe, żółte czapki, okolicznościowy znaczek i poczęstunek. Na godzinę przed wyjazdem Straż Miejska znakowała jednoślady.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma