Nowy numer 24/2018 Archiwum

Gwiozda w chodniku

Aleja Gwiozd w Łowiczu powiększyła się o dwie kolejne tablice. 9 września burmistrz Krzysztof Jan Kaliński przyznał nagrodę "Gwiozda Łowicko" Bogusławie Skwarnej oraz zespołowi Mazowsze.

"Gwiozda Łowicko" jest pamiątkową tablicą ze szkła hartowanego z łowicką wycinanką wmurowaną w chodnik. Laureatem nagrody w kategorii "twórczość ludowa" została Bogusława Skwarna z Błędowa. Pani Bogusława zajmuje się haftem koralikowym i wykonuje swoje wyroby zgodnie z warsztatem i tradycją sprzed kilkudziesięciu lat. Natomiast w dziedzinie „upowszechnianie i ochrona dóbr kultury ludowej” nagrodę otrzymał Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze”. Znany i lubiany zespół wystąpił tego samego dnia na scenie na Nowym Rynku. Ich występ w ramach Księżackiego Jadła 2012 był pierwszym w kilkudziesięcioletniej historii zespołu występem w Łowiczu.

  Laureaci tegorocznej nagrody "Gwiozda Łowicko"
Marcin Kowalik/GN
  Powrót kabrioletem ze Starego Rynku
Marcin Kowalik/GN

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma