Nowy numer 25/2018 Archiwum

Orlik w roli głównej

Na "orlikach" w Kutnie, Łęczycy, Skierniewicach, Rawie Mazowieckiej, Łowiczu, Zdunach i Bedlnie rozegrano mecze pierwszej rundy III Turnieju Orlika.

Celem organizacji III Turniju Orlika jest promowanie wśród dzieci i młodzieży sportowej aktywności i zasad rywalizacji fair play. Turniej  przeznaczony jest dla drużyn piłkarskich dziewcząt i chłopców w kategoriach wiekowych 10 – 11 oraz 12 – 13 lat. W rozgrywkach uczestniczą  głównie reprezentacje szkół, ale zdarza się również, że zgłaszają się tzw. dzikie drużyny. Zwycięzcy eliminacji gminnych wezmą udział w eliminacjach wojewódzkich. Potem zostanie rozegrany finał wojewódzki, a 10 października finał ogólnopolski. Zwycięskie drużyny otrzymają puchar premiera Donalda Tuska. Każdy zawodnik biorący udział w turnieju otrzymał specjalne pamiątkowe koszulki z logo imprezy i sponsora.Ogółem w całym kraju do rozgrywek zgłosiło się ponad 16 tys. drużyn chłopców i dziewcząt. Niestety nie we wszystkich miejscowościach naszego regionu odbyły się eliminacje gminne. Zawiedzeni mogą poczuć się młodzi piłkarze i piłkarki z Sochaczewa, Żyrardowa czy Mszczonowa tam nie przystąpiono do turnieju.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma