Nowy numer 25/2018 Archiwum

Mickiewicz w więzieniu

Funkcjonariusze i osadzeni z ZK Łowicz przyłączyli się do akcji "Narodowe czytanie Pana Tadeusza". Fragmenty poematu Adama Mickiewicza można usłyszeć przez lokalny radiowęzeł.

Z inicjatywy dyrektora ZK płk. Roberta Rusieckiego chętni do wspólnego czytania zgłaszają się do wychowawcy ds. kulturalno-oświatowych jednostki. Tym samym łowiccy skazani dołączyli do grona wybitnych aktorów i przedstawicieli mediów, którzy popularyzują czytelnictwo.  Akcja czytania dzieła Mickiewicza w ZK w Łowiczu potrwa do końca września.

To nie jedyna społeczna inicjatywa z udziałem osadzonych w łowickim więzieniu. Na terenie Lasku Miejskiego realizowany jest program „Bliżej przyrody”, a w schronisku program „Podaj łapę”. Skazani m.in. porządkują las i dbają o młodniki. W schronisku opiekują się porzuconymi czworonogami. Jeden z więźniów stworzył nawet wyjątkową rzeźbę, wykonaną z pierścienia pnia o średnicy ok. 1 m. Przedstawia ona napis „Schronisko dla Zwierząt w Łowiczu” oraz postać św. Huberta, patrona leśników. Rzeźba zostanie umieszczona nad wejściem do schroniska.  Ten sam więzień wyrzeźbił również stacje Drogi Krzyżowej do więziennej kaplicy, w czerwcu poświęcone przez bp. Andrzeja F. Dziubę.

  Rzeźba jednego z łowickich więźniów
Archiwum ZK w Łowiczu

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma