Pamiętali o błogosławionym przejdź do galerii

W niedzielę 16 września przy kapliczce w Luboczy została odprawiona Msza św. dziękczynna za beatyfikację o. Stanisława Papczyńskiego.

W niedzielę, przy kapliczce, przy której być może modlił się błogosławiony podczas swojego pobytu w Luboczy, została odprawiona uroczysta Msza św. dziękczynna za beatyfikację o. Stanisława Papczyńskiego. Eucharystii przewodniczył wikariusz parafii w Rzeczycy ks. Andrzej Rzeźnicki, a homilię wygłosił ks. proboszcz Henryk Linarcik.

– W jednym ze swoich dzieł napisanych tutaj w Luboczy, zatytułowanym „Templum Dei mysticum”, o. Papczyński pisał, że każdy chrześcijanin jest świątynią Boga i uczył, jak sprawić, aby ta świątynia nie była opuszczona, brudna i zaniedbana, lecz by mieszkał w niej Bóg otoczony pięknem miłości, modlitwy i cnoty – mówił kaznodzieja. –  Otwierając się na światło i moc Ducha Świętego, podejmijcie wysiłek budowania takiej świątyni. Niech w waszych sercach mieszka Chrystus, niech w waszych rodzinach i w sąsiedztwie będzie życzliwość i zgoda, niech ustaną wszelkie spory i gniewy, bądźcie świadkami Jego obecności na każdym miejscu i miejcie pewność, że w trudzie tym nie zabraknie wam orędownictwa błogosławionego Stanisława i Maryi Niepokalanej, której cześć tak gorliwie szerzył – podkreślał ks. Linarcik, który na zakończenie homilii podziękował zebranym za trud przygotowania uroczystości, która miała miejsce tutaj, nad strugą, pięć lat temu, a także za ciągłą opiekę nad tym miejscem (przed 5. rocznicą mieszkańcy odnowili kapliczkę i tablicę upamiętniająca obecność założyciela księży marianów). O oprawę Mszy św. rocznicowej zadbały dzieci z miejscowej szkoły. Warto wspomnieć, że Mszę świętą jubileuszową poprzedziła nowenna, odprawiana w kościele w Rzeczycy, w którym znajdują się relikwie błogosławionego zakonnika.

  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..