GN 3/2021 Archiwum

By żyli tym, czego uczą

Organizatorzy dla uczestników pielgrzymki przygotowali 250 okolicznościowych znaczków i okazało się, że... ich zabrakło.

W sobotę 15 sierpnia po raz 13. odbyła się Piesza Pielgrzymka Katechetów i Nauczycieli. Do Makowa, gdzie wyznaczono początek pielgrzymki, dotarli autobusami. Stąd już pieszo udali się przed obraz Matki Bożej Szkaplerznej w Lipcach Reymontowskich. Nad całością czuwał proboszcz ks. Franciszek Urbaniak.

Dla Piotra Sumińskiego, katechety w ZSP nr 2 w Łowiczu, pielgrzymka to forma doskonalenia duchowego. – Oprócz dni skupienia i warsztatów metodycznych, to także okazja, żeby katecheci mogli pobyć razem. Cieszy, że są wśród nas nauczyciele innych przedmiotów, a nawet dyrektorzy szkół – dodaje P. Sumiński. Pątnicy uczestniczyli w Mszy św. w kościele pw. Znalezienia Krzyża Świętego, której przewodniczył bp Andrzej F. Dziuba. Ordynariusz podkreślił, że świadek wiary jest tym, który jako pierwszy żyje tym, czego uczy. W ten sposób odniósł się do hasła pielgrzymki: „Bądźcie mocni w wierze”. Kazanie, nawiązujące do powieści „Chłopi” W. Reymonta, wygłosił bp Józef Zawitkowski. Na zakończenie pielgrzymki ks. Wojciech Osial z Wydziału Nauki Katolickiej dziękował szczególnie tym, którzy pielgrzymowali razem ze swoimi rodzinami i uczniami.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama