Nowy numer 24/2018 Archiwum

Szybcy szachiści

W Nieborowie już po raz piąty młodzi szachiści rywalizowali o Puchar Starosty Łowickiego. Do turnieju zgłosiło się 17 zawodników, w tym 5 dziewcząt.

Turniej juniorów w szachach szybkich rozegrano systemem szwajcarskim. Każdy zawodnik miał 15 minut na rozegranie całej partii. Po 9 rundach okazało się, że pierwsze trzy miejsca przypadły zawodnikom miejscowego Pałacu Nieborów. Zwyciężył Wojciech Białas, drugi był Mateusz Brzozowski, a trzecie miejsce zajęła Zuzanna Mazgaj. Ta zawodniczka była już dwukrotną finalistką mistrzostw Polski juniorów.

Nagrody i puchary z rąk wicestarosty Bolesława Heichmana otrzymali również: Weronika Staszewska, Mateusz Pruk, Lidia Kuś oraz Eliza Placek - najmłodszy zawodnik turnieju. Robert Chojnowski, organizator imprezy, już teraz zaprasza na kolejne szachowe zmagania. 29 września, także w Nieborowie, odbędą się VII Mistrzostwa Powiatu Łowickiego w Szachach Błyskawicznych.

  Uczsetnicy turnieju szachowego w Nieborowie
Robert Chojnowski

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma