Nowy numer 25/2018 Archiwum

Rugby na orliku

Po raz pierwszy w Łowiczu rozegrano zawody Orlikowej Ligi Mistrzów w Rugby Tag. To specjalna odmiana rugby, w którą mogą grać nawet 5-letnie dzieci.

W zawodach rozegranych na "Orliku" przy ul. Bolimowskiej wzięły udział drużyny z łowickich podstawówek oraz z SP w Błędowie. Wygrali podopieczni Sławomira Karmelity i Pawła Tomczaka z SP 3 w Łowiczu. W nagrodę pojadą na finał wojewódzki do Poddębic. Mecze sędziował były reprezentant Polski w rugby Przemysław Pustkowski. Za tydzień rozegrany zostanie turniej dla gimnazjalistów.

Rugby Tag jest to gra bezkontaktowa, ucząca koordynacji wzrokowo ruchowej oraz ucząca podstawowych zasad i nawyków w rugby. Zawodnicy biorący udział w rozgrywkach Rugby Tag mają przyczepione na wysokości bioder kolorowe taśmy. Zatrzymanie przeciwnika polega na zerwaniu szarfy (Tag). Zawodnik, któremu zostanie zerwana szarfa, musi oddać piłkę zawodnikowi swojej drużyny (w przypadku zerwania jednej taśmy). W momencie, kiedy rywal zerwie obydwie taśmy, piłka przechodzi na jego stronę.
Elementem różniącym Rugby Tag od klasycznego rugby są właśnie owe kolorowe taśmy. W odmianie Tag wyeliminowanie zawodnika polega na zerwaniu taśmy. Formuła Rugby Tag pozwala na świetną zabawę oraz bezkontaktową grę w rugby, uczy zdyscyplinowania i gry zespołowej.

  Zwycięska drużyna SP3 w Łowiczu
Marcin Kowalik/GN

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma