GN 3/2021 Archiwum

Rugby na orliku

Po raz pierwszy w Łowiczu rozegrano zawody Orlikowej Ligi Mistrzów w Rugby Tag. To specjalna odmiana rugby, w którą mogą grać nawet 5-letnie dzieci.

W zawodach rozegranych na "Orliku" przy ul. Bolimowskiej wzięły udział drużyny z łowickich podstawówek oraz z SP w Błędowie. Wygrali podopieczni Sławomira Karmelity i Pawła Tomczaka z SP 3 w Łowiczu. W nagrodę pojadą na finał wojewódzki do Poddębic. Mecze sędziował były reprezentant Polski w rugby Przemysław Pustkowski. Za tydzień rozegrany zostanie turniej dla gimnazjalistów.

Rugby Tag jest to gra bezkontaktowa, ucząca koordynacji wzrokowo ruchowej oraz ucząca podstawowych zasad i nawyków w rugby. Zawodnicy biorący udział w rozgrywkach Rugby Tag mają przyczepione na wysokości bioder kolorowe taśmy. Zatrzymanie przeciwnika polega na zerwaniu szarfy (Tag). Zawodnik, któremu zostanie zerwana szarfa, musi oddać piłkę zawodnikowi swojej drużyny (w przypadku zerwania jednej taśmy). W momencie, kiedy rywal zerwie obydwie taśmy, piłka przechodzi na jego stronę.
Elementem różniącym Rugby Tag od klasycznego rugby są właśnie owe kolorowe taśmy. W odmianie Tag wyeliminowanie zawodnika polega na zerwaniu taśmy. Formuła Rugby Tag pozwala na świetną zabawę oraz bezkontaktową grę w rugby, uczy zdyscyplinowania i gry zespołowej.

Zwycięska drużyna SP3 w Łowiczu   Zwycięska drużyna SP3 w Łowiczu
Marcin Kowalik/GN

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama