Nowy numer 25/2018 Archiwum

Rajd szlakiem walk

XI Ogólnopolski Rajd Pojazdów Zabytkowych Szlakiem Walk nad Bzurą rozpoczął się 21 września w Woli Raciborskiej, a zakończył dwa dni później wspólnym wyjazdem do Głogowca.

Główna część rajdu odbyła się w Kutnie. 22 września właściciele zabytkowych pojazdów wzięli udział w Mszy św. polowej i złożyli kwiaty pod „Murem pamięci” przed Muzeum Bitwy nad Bzurą. Potem nastąpiły zmagania rajdowe. W konkurencjach sprawnościowych trzeba było wykazać się strzelaniem z broni pneumatycznej, slalomem czy jak najwolniejszą jazdą. Sprawdzana była również wiedza uczestników z  historii bitwy oraz historii motoryzacji.

Wśród zabytkowych pojazdów dominowały motocykle, ale nie zabrakło też kilkudziesięcioletniego wartburga czy milicyjnej nyski. Wszyscy uczestnicy rajdu wzięli udział w paradzie, która została poprowadzona ulicami miasta. Wieczorem w Woli Raciborskiej, gdzie uczestnicy rajdu mieli swoją bazę, rozdano nagrody i zorganizowano zabawę integracyjną. W niedzielę 23 września dla chętnych przygotowano wyjazd do sanktuarium w Głogowcu. Był to ostatni punkt programu tegorocznej imprezy.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma