Nowy numer 3/2021 Archiwum

Rajd szlakiem walk

XI Ogólnopolski Rajd Pojazdów Zabytkowych Szlakiem Walk nad Bzurą rozpoczął się 21 września w Woli Raciborskiej, a zakończył dwa dni później wspólnym wyjazdem do Głogowca.

Główna część rajdu odbyła się w Kutnie. 22 września właściciele zabytkowych pojazdów wzięli udział w Mszy św. polowej i złożyli kwiaty pod „Murem pamięci” przed Muzeum Bitwy nad Bzurą. Potem nastąpiły zmagania rajdowe. W konkurencjach sprawnościowych trzeba było wykazać się strzelaniem z broni pneumatycznej, slalomem czy jak najwolniejszą jazdą. Sprawdzana była również wiedza uczestników z  historii bitwy oraz historii motoryzacji.

Wśród zabytkowych pojazdów dominowały motocykle, ale nie zabrakło też kilkudziesięcioletniego wartburga czy milicyjnej nyski. Wszyscy uczestnicy rajdu wzięli udział w paradzie, która została poprowadzona ulicami miasta. Wieczorem w Woli Raciborskiej, gdzie uczestnicy rajdu mieli swoją bazę, rozdano nagrody i zorganizowano zabawę integracyjną. W niedzielę 23 września dla chętnych przygotowano wyjazd do sanktuarium w Głogowcu. Był to ostatni punkt programu tegorocznej imprezy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama