Nowy numer 25/2018 Archiwum

Porywacze 50-latka zatrzymani

Policjanci zatrzymali podejrzanych o udział w napadzie i uprowadzeniu 50-latka. Porwanego mężczyznę odnaleziono na terenie powiatu sochaczewskiego.

W sumie zatrzymano dziewięciu mężczyzn, z których czterech tymczasowo aresztowano. Pozostali są objęci policyjnym dozorem.

50-latek został napadnięty na terenie województwa łódzkiego w ubiegły czwartek przez grupę mężczyzn wyposażonych w przedmioty wyglądające na broń palną. Został okradziony z samochodu i karty płatniczej. Przewieziono go kilkadziesiąt kilometrów dalej, do pustego domu pod lasem na terenie powiatu sochaczewskiego. Tam został odnaleziony przez policjantów i uwolniony. Na miejscu zatrzymano jednego ze sprawców.

Policjanci przeprowadzili zasadzkę, dzięki której już tego samego dnia zatrzymano drugiego ze sprawców. W trakcie weekendu wpadła kolejna siódemka. Na miejscu zdarzenia znaleziono urządzenie przypominające wyglądem broń maszynową, która po sprawdzeniu okazała się strzelbą do softballa, a także pistolet gazowy, pałkę i kominiarki.

Zatrzymani są w wieku od 18 do 47 lat. Usłyszeli zarzuty m.in. współudziału w popełnieniu rozboju oraz pozbawienia osoby wolności. Za takie przestępstwa grozi im do 12 lat więzienia. Wszystko na to wskazuje, że powodem porwania była chęć wymuszenia pieniędzy.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma