Nowy numer 25/2018 Archiwum

Pielgrzymka wędrowników

Prawie 30 harcerzy z FSE "Zawisza" z Rawy Maz., a także grupa harcerzy z Żychlina i Skierniewic pielgrzymuje na Święty Krzyż.

Wędrownicy pielgrzymują do sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego na Świętym Krzyżu od 27 do 30 września. Tegoroczna pielgrzymka przebiega pod hasłem: „Jeśli kto chce iść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech co dnia bierze krzyż swój i niech Mnie naśladuje!”. Pielgrzymka posiada charakter wędrówki harcerskiej, w ramach której jest gotowanie na ogniskach, noclegi pod namiotami, ogniska z przedstawieniami, a jednocześnie tradycyjnej pielgrzymki. Przewodnicy przez drogę niosą chorągwie, feretrony. Każdego dnia skauci uczestniczą  we Mszy świętej, różańcu, adoracji Najświętszego Sakramentu. Organizują także ogniska ewangelizacyjne dla mieszkańców miejscowości, przez które pielgrzymują.  - Ta pielgrzymka jest dla mnie szczególnym momentem, gdyż od niej zaczynam moje życie harcerskie w pełni - mówi Kamil Zwierz. - W piątek złożyłem przyrzeczenie harcerskie. Wiem, że wypowiedziane słowa przyrzeczenia będą miały dalsze konsekwencje w życiu harcerskim. Podjąłem decyzję, że będę pracował z Wilczkami w Skierniewicach. Cieszę się, że mogłem uczestniczyć w tym pielgrzymowaniu. Towarzyszyły temu niesamowite emocje. Wysiłek związany z  wędrowaniem z ciężkimi plecakami sprawiał, że łatwiej było uświadamiać sobie, że jest to pielgrzymka na Święty Krzyż. Myślę, że taki wysiłek jest potrzebny każdemu mężczyźnie - mówi K. Zwierz.

W niedzielę ze specjalnym wykładem na temat relacji pomiędzy wiarą i nauką wystąpi Tomasz Rożek, szef działu „Nauka i Gospodarka” tygodnika Gość Niedzielny. Specjalnym gościem wędrowników będzie J.E. ks. biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz, który przewodniczyć będzie Eucharystii w sobotę 29 września. Ksiądz biskup, w okresie pracy w Kongregacji ds. Kościołów Wschodnich w Rzymie, był duszpasterzem skautów. Wędrownicy spodziewają się 350 uczestników, w tym 30 z Ukrainy.

  Na postoju
Kamil Zwierz
  Wezwani do świadczenia
Kamil Zwierz
  Gotowanie obiadu
Kamil Zwierz
  Potrawa musi być smaczna
ks. Konrad Zawiślak
  Wspólne biesiadowanie
Kamil Zwierz
  Udało się. Posiłek wszystkim smakuje
ks. Konrad Zawiślak
  Hufiec Rawski FSE Zawisza
Kamil Zwierz

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma