Nowy numer 25/2018 Archiwum

Krzyż zniknął z Górek

W Łowiczu, w miejscu, w którym miał być zbudowany kościół, stał przez kilka dni krzyż, postawiony przez nieznane osoby. Decyzją burmistrza i miejscowego proboszcza, został przeniesiony na cmentarz.

Krzyż pojawił się na placu w dzielnicy Górki w nocy z 21 na 22 września. Został postawiony przez nieznane osoby bez zgody miejscowych władz. Prawdopodobnie zrobili to zwolennicy powstania w tym miejscu kościoła. Dzielnica Górki wraz z okolicznymi wioskami miała tworzyć nową parafię. W marcu bieżącego roku, w wyniku konsultacji społecznych, 390 osób  opowiedziało się za zmianą w planie przestrzennym zagospodarowania działki w obszarze ul. Miodowej i Łęczyckiej z terenów zabudowy usługowej kultu religijnego na cele zabudowy usługowej i innej użyteczności publicznej. Przeciw było 171 osób. Tym samym mieszkańcy większością głosów nie zgodzili się na powstanie w tym miejscu kościoła.

Decyzją burmistrza Łowicza Krzysztofa Jana Kalińskiego, po konsultacji z proboszczem parafii Świętego Ducha ks. Władysławem Moczarskim, krzyż został przeniesiony 28 września przez pracowników ZUK na cmentarz  Emaus. Stoi tuż przy ogrodzeniu, niedaleko cmentarnej kaplicy.

  Krzyż jeszcze na placu w dzielnicy Górki
Marcin Kowalik

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma