Nowy numer 25/2018 Archiwum

Z wizytą u Radziwiłłów

Muzeum w Nieborowie po raz pierwszy w historii wzięło udział w prezentacji w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa.

Tegoroczna edycja tego największego europejskiego przedsięwzięcia edukacyjnego przebiega w Polsce pod hasłem "Tajemnice codzienności". Zwiedzający muzeum w Nieborowie mogli poznać tajemnice z życia Radziwiłłów. Ze zbiorów muzealnych wyciągnięto nigdy wcześniej nieprezentowane eksponaty. A dodatkowo scenki z życia dworu z końca XVIII i początku XIX w. odgrywali pracownicy muzeum, którzy również sami przygotowali stroje i kompozycje kwiatowe.   Piękna Helena Radziwiłł, grana przez pracownicę Działu Sztuki Muzeum w Nieborowie
Marcin Kowalik

 

 

W ostatnią niedzielę września można było spotkać się z Heleną Radziwiłł oraz jej córkami Krystyną i Anielą. Pojawił się również Konstanty Adam Czartoryski. Dialogi oparto na pamiętnikach i listach, które zachowały się do naszych czasów.

  Zwiedzajacy mogli ujrzeć nieprezentowane nigdy wcześniej eksponaty
Marcin Kowalik/GN

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma