Nowy numer 44/2020 Archiwum

Minister trafił do więzienia

Wiceminister sprawiedliwości Stanisław Chmielewski odwiedził 1 października ZK w Łowiczu. W trakcie niezapowiedzianej wizyty sprawdzał, jak funkcjonuje łowickie więzienie.

Jak informuje por. Zdzisław Kryściak, oficer prasowy ZK w Łowiczu, minister pytał o wypadki nadzwyczajne w ZK, interesowały go problemy związane z zatrudnieniem osadzonych czy współpraca Zakładu Karnego ze środowiskiem lokalnym. Warto podkreślić, że łowickie więzienie może pochwalić się realizacją wielu programów resocjalizacyjnych, ma zawarte porozumienia m.in. z burmistrzem miasta, starostą łowickim, nadleśnictwem, schroniskiem dla zwierząt, Muzeami w Łowiczu i Nieborowie. Minister przedstawił też problemy, z jakimi obecnie boryka się więziennictwo w Polsce oraz spotkał się również z kadrą penitencjarną zakładu i terapeutami. Odwiedził też stanowiska dowodzenia i monitorowania. Rozmawiał z kilkoma osadzonymi przebywającymi w ZK Łowicz. Ta niespodziewana wizyta zakończyła się pozytywną oceną ministra, co podkreślił pamiątkowym wpisem w kronice: „Serdecznie dziękuję za to, co funkcjonariusze i pracownicy cywilni Zakładu Karnego w Łowiczu robią dla zapewnienia bezpieczeństwa publicznego w Polsce”.

Start do biegu mężczyzn   Start do biegu mężczyzn
Archiwum ZK w Łowiczu
Dwa dni przed wizytą ministra na byłym poligonie „Czajki” odbył się II Jesienny Bieg Przełajowy Łowickich Służb Mundurowych pod patronatem dyrektora Zakładu Karnego w Łowiczu płk. Roberta Rusieckiego. W imprezie wzięło udział 32 biegaczy reprezentujących Straż Pożarną, Policję i Służbę Więzienną. Biegi odbywały się na kilku dystansach - kobiety miały do pokonania 2 km, mężczyźni rywalizowali w biegu na 5 i 10 km. W biegu kobiet w kategorii open zwyciężyła Beata Cieślak, przed Anną Kucharek i Anną Dejak (wszystkie z Zakładu Karnego w Łowiczu). Wśród mężczyzn w kategorii open na 5 km zwyciężył Piotr Malczyk z Państwowej Straży Pożarnej w Łowiczu, przed Pawłem Wróblewskim z Zakładu Karnego w Łowiczu i Rafałem Pawlatą z PSP. W biegu głównym na 10 km zwyciężył Zbigniew Bródka przez Piotrem Klimkiewiczem (obaj z PSP) i Michałem Kośmidrem z Komendy Powiatowej Policji w Łowiczu. W klasyfikacji drużynowej na 5 km zwyciężyła PSP, przed SW, Policja nie była klasyfikowana. Natomiast w biegu na 10 km zwyciężyła drużyna Straży Pożarnej, przed Służbą Więzienną i Policją.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama