Nowy Numer 29/2018 Archiwum

A-2 bliżej Żyrardowa

Węzeł drogowy w Wiskitkach na autostradzie A-2 między Łodzią a Warszawą wkrótce zostanie oddany do użytku. Na ukończonej budowie trwa odbiór techniczny.

Planowany dzień otwarcia węzła w Wiskitkach dla kierowców to 15 października. W zależności od wyniku odbioru technicznego budowy, inauguracja może nastąpić przed lub po tym terminie. Odbiór techniczny to procedura trwająca nawet kilkanaście dni. Kierowcy podróżujący autostradą A-2 mogą już powoli przygotowywać się do korzystania z tego zjazdu na Żyrardów i Sochaczew. Otwarcie węzła w Wiskitkach poprawiłoby komfort podróżowania w tym rejonie. Dziś, żeby dojechać A-2 do Żyrardowa, trzeba skorzystać z węzła w Grodzisku Mazowieckim lub Nieborowie.

Bliski zakończenia jest również spór o nazewnictwo. Samorządowcy Żyrardowa i Wiskitek toczą między sobą "wojnę" o prawo do umieszczenia swojej miejscowości w nazwie węzła. Wszystko na to wskazuje, że bliżsi zwycięstwa są ci drudzy.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma