Nowy numer 24/2018 Archiwum

Kukurydza w roli głównej

W Skrzelewie 7 października odbyły się XIV Dni Kukurydzy Województw Mazowieckiego i Łódzkiego oraz Ogólnopolska Prezentacja Odmian Kukurydzy.

  Dni kukurydzy to również impreza rozrywkowa
Marcin Kowalik/GN

Początki intensywnej uprawy kukurydzy w gminie Teresin, do której należy Skrzelew, sięgają lat 80. ubiegłego stulecia. Właśnie tutaj powstał przed laty pomysł zorganizowania dni kukurydzy, które z czasem nabrały ogólnopolskiego charakteru. Organizacją imprezy zajął się Tadeusz Szymańczak. Po raz kolejny udostępnił swoje pole, które było miejscem pokazu i wystawy sprzętu rolniczego oraz kiermaszu drzewek owocowych i roślin ozdobnych. Nie zabrakło również stoisk z żywnością, od miodów po sery i chleby wypiekane w tradycyjnej recepturze. W imprezie wzięło udział ok. 150 wystawców.

  Pomysłodawca imprezy Tadeusz Szymańczak przybija "piątkę" z Wiktorią, która losowała nagrody
Marcin Kowalik
Wśród zwiedzających dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska z modelami maszyn rolniczych. Te prawdziwe można było podziwiać w konkursie "Najbezpieczniejsza maszyna 2012". Dla młodzieży zorganizowano konkurs wiedzy rolniczej, a dla wszystkich - loterię. Swoje stoisko mieli także pracownicy sochaczewskiego szpitala. Pielęgniarki przeprowadzały badania poziomu cukru oraz ciśnienia. W karetce ratownicy pokazywali na fantozmie, jak przeprowadzać akcję pierwszej pomocy, zainteresowani mogli zobaczyć wnętrze karetki i zapoznać się ze sprzętem medycznym służącym do ratowania życia.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma