Nowy numer 43/2020 Archiwum

Kukurydza w roli głównej

W Skrzelewie 7 października odbyły się XIV Dni Kukurydzy Województw Mazowieckiego i Łódzkiego oraz Ogólnopolska Prezentacja Odmian Kukurydzy.

Dni kukurydzy to również impreza rozrywkowa   Dni kukurydzy to również impreza rozrywkowa
Marcin Kowalik/GN

Początki intensywnej uprawy kukurydzy w gminie Teresin, do której należy Skrzelew, sięgają lat 80. ubiegłego stulecia. Właśnie tutaj powstał przed laty pomysł zorganizowania dni kukurydzy, które z czasem nabrały ogólnopolskiego charakteru. Organizacją imprezy zajął się Tadeusz Szymańczak. Po raz kolejny udostępnił swoje pole, które było miejscem pokazu i wystawy sprzętu rolniczego oraz kiermaszu drzewek owocowych i roślin ozdobnych. Nie zabrakło również stoisk z żywnością, od miodów po sery i chleby wypiekane w tradycyjnej recepturze. W imprezie wzięło udział ok. 150 wystawców.

Pomysłodawca imprezy Tadeusz Szymańczak przybija "piątkę" z Wiktorią, która losowała nagrody   Pomysłodawca imprezy Tadeusz Szymańczak przybija "piątkę" z Wiktorią, która losowała nagrody
Marcin Kowalik
Wśród zwiedzających dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska z modelami maszyn rolniczych. Te prawdziwe można było podziwiać w konkursie "Najbezpieczniejsza maszyna 2012". Dla młodzieży zorganizowano konkurs wiedzy rolniczej, a dla wszystkich - loterię. Swoje stoisko mieli także pracownicy sochaczewskiego szpitala. Pielęgniarki przeprowadzały badania poziomu cukru oraz ciśnienia. W karetce ratownicy pokazywali na fantozmie, jak przeprowadzać akcję pierwszej pomocy, zainteresowani mogli zobaczyć wnętrze karetki i zapoznać się ze sprzętem medycznym służącym do ratowania życia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama