Nowy numer 43/2020 Archiwum

Najlepszy na zakwasie

Już po raz czwarty w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Zduńskiej Dąbrowie obchodzono Tydzień Żytniego Chleba.

W ramach akcji 16 października zorganizowano Dzień Chleba na Zakwasie. Młodzież, korzystając z pomocy nauczycieli, pracowników szkoły oraz rodziców, przygotowała gazetkę przedstawiającą proces wypieku żytniego chleba, wystawę ziół i herbatek o różnych smakach oraz cieszące się największą popularnością stoisko z różnymi gatunkami pieczywa. Chętni mogli skosztować kanapek z miodem, z białym serem z dodatkiem żurawiny czy ze smalcem z ogórkiem. Przygotowano również żurek na zakwasie oraz różnego rodzaju słodkie wypieki.

Pokaz wypieku żytniego chleba dla gimnzajalistów   Pokaz wypieku żytniego chleba dla gimnzajalistów
Marcin Kowalik/GN

 

Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz wypieku chleba na zakwasie w wykonaniu Teresy Kaczor z Pilaszkowa. Pani Teresa podczas wyrabiania ciasta opowiadała o tym, w jaki sposób wypiekano kiedyś chleb na wsi. Po prezentacji nadszedł czas na quiz z upominkami dla publiczności oraz konkurs z nagrodami "Chleb codziennie jem, a co o nim wiem?", podczas którego trzeba było wykazać się wiedzą dotyczącą chleba i jego rodzajów. Dla zaproszonych uczniów z gimnazjum w Bielawach przygotowano również specjalne warsztaty.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama