Nowy numer 24/2018 Archiwum

Papieskie 7 godzin

Uczniowie Gimnazjum nr 3 im. I. Krasickiego w Skierniewicach w dniu wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową przez cały dzień czytali książki o papieżu.

We wtorek 16 października, w 34. rocznicę wyboru Jana Pawła II na papieża, na kilka sposobów wspominano tę ważną datę. Z tej okazji w szkole odbyły się m.in. apel okolicznościowy, prezentacja zdjęć, projekcja filmu. Po raz drugi zorganizowany został także Maraton Czytania. Rok temu uczniowie czytali dzieła Jana Pawła II. W tym zaś publikacje Pawła Zuchniewicza o Janie Pawle II, a  także książki: „Jestem z wami”, „Pamiętnik papieskiego anioła”, „Lolek”. Wybór takiej literatury podyktowany był  hasłem tegorocznego Dnia Papieskiego: „Jan Paweł II – Papież Rodziny”. Katecheci dokonujący takiego wyboru chcieli ukazać młodzieży rodzinny wymiar życia Karola Wojtyły – jego dzieciństwo, dorastanie i młodość, aby gimnazjaliści mogli lepiej zrozumieć wypowiadane wielokrotnie przez Jana Pawła II słowa: „Rodzina jest drogą Kościoła" czy „Rodzina jest organicznie zespolona z narodem, a naród z rodziną”. Maraton Czytania trwał nieprzerwanie od godz. 8 do 15.20, czyli tyle czasu, ile trwały zajęcia lekcyjne. Książki przekazywane były z klasy do klasy, tak, aby jak najwięcej uczniów mogło wziąć udział w czytaniu.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma