Nowy numer 38/2018 Archiwum

Zwycięzca jest tylko jeden

Michał Sierszak, twórca filmu "Łowić Łowicz", odebrał nagrodę za zwycięstwo w konkursie na film promujący miasto.

W czwartek 18 października w kinie "Fenix" odbył się pokaz filmów popularyzujących Łowicz. Do projekcji wybrano trzy spośród zgłoszonych siedmiu produkcji. Najlepszym filmem wybrano "Łowić Łowicz" w reżyserii Michała Sierszaka. Komisja konkursowa, której przewodniczył burmistrz Krzysztof Jan Kaliński, nie miała wątpliwości w przyznaniu pierwszej nagrody. Obraz Sierszaka wygrał bezapelacyjnie. W nagrodę twórca otrzymał 15 tys. zł. Drugie miejsce zdobył film Przemysława Słomy "Łowicz kolorem się toczy". Na trzecim miejscu sklasyfikowano obraz "Piosenka o Łowiczu" w reżyserii Tomasza Świątkowskiego. Film "Łowić Łowicz" można już obejrzeć tutaj.

  Wyróżnieni w konkursie na produkt marki Folklor Łowicki
Marcin Kowalik/GN
Przed projekcją nagrodzonych filmów przyznano nagrody w konkursie na produkt marki Folklor Łowicki. Zgłosiło się do niego 10 uczestników, prezentując 18 prac. Komisja konkursowa nie przyznała głównej nagrody.  W gronie 5 wyróżnionych twórców znaleźli się: Adam Głuszek z Dąbrowic, Jadwiga Dębska z Łowicza, Marianna Madanowska z Kocierzewa Południowego, Wanda Teleman z Goleńska i Sabina Mozga z Godzianowa. Produkty będą promowane w specjalnie stworzonym katalogu oraz na różnego rodzaju wystawach w kraju i za granicą.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma